Rihards Zaļupe nominēts Holivudas vizuālo mediju mūzikas balvai

Personības

Prestižās Holivudas vizuālo mediju mūzikas balvas («Hollywood Music In Media Awards») nominantu sarakstā iekļuvusi Riharda Zaļupes komponētā mūzika «Go3» oriģinālseriālam «Nebaidies ne no kā». Komponists ierindojies starp kategorijas «Galvenā tēma seriālam svešvalodā» finālistiem.
2009. gadā dibinātā Holivudas vizuālo mediju mūzikas balva ir pirmā organizācija, kas godina labākos filmu, seriālu, videospēļu, reklāmu un citu vizuālo mediju žanru mūziku vairāk nekā 30 kategorijās. Šā gada balvu pasniegšanas ceremonija norisināsies 17. novembrī. «Bez jebkādām ekspektācijām iesniedzu pieteikumu praktiski pēdējā dienā. Ir patīkami, ka, dzīvojot mazā valstī, tavs darbs tiek novērtēts arī ārpus valsts robežām. Kategorijā «Galvenā tēma seriālam svešvalodā» ir arī populārais seriāls «Squid Games», kas ir kļuvis par visu laiku skatītāko seriālu «Netflix» vēsturē. Būt vienā kategorijā ar tādu seriālu ir liels pagodinājums, nemaz nerunājot par pārējām kategorijām, kurās ir mani mūzikas elki. Ir svarīgi saprast, ka mūzikas radīšana vizuālajam produktam, filmai, seriālam vai reklāmai nav tikai komponista darbs. Kamēr režisors nesniedz savu apstiprinājumu, tikmēr nekas nav gatavs… Šad tad izdodas trāpīt ar pirmo reizi, bet šad tad aina jāpārtaisa neskaitāmas reizes. Paldies visai komandai! Prieks, ka mums kopā izdevās radīt tik interesantu un vēl nebijušu stāstu! Mazliet esmu dzīvojis arī padomju laikā — bija interesanti izdzīvot šos pārmaiņu laikus vēlreiz,» atklāj R. Zaļupe.
Andreja Ēķa režisētais «Go3» oriģinālseriāls «Nebaidies ne no kā» ir pirmā Latvijā veidotā spēlfilma — seriāls par narkobiznesa aizkulisēm. Tas balstīts uz narkokurjera Rolanda Priverta tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem, atspoguļojot viņa dzīvi no agras jaunības līdz mūsdienām un ļaujot skatītājam sekot līdzi galvenā varoņa motīviem.