Lai īstenojas Gerdas sapņi!

Kultūra

Laidzes bibliotēkā bija skatāma laidzenieces Gerdas Ķēniņas darbu izstāde.
2014. gadā Gerda ar izcilu diplomdarbu pabeidza Talsu mākslas skolu. Skolotājas Ritmas Lagzdiņas vadībā tika veidotas divas klusās dabas pasteļa tehnikā, kā paraugu ņemot holandiešu glezniecību. Gerda saka paldies skolotājai Ritmai Lagzdiņai par ieguldīto darbu, gatavojoties iestājeksāmeniem Jaņa Rozentāla Mākslas skolā!
Ir absolvēta Jaņa Rozentāla Mākslas skola, sarunvalodā saukta par Rozentāļiem, kas ir viena no Profesionālās izglītības kompetences centra «Nacionālā Mākslu vidusskola» struktūrvienībām, ar diplomdarbu animācijā. Izstādē apkopoti šī laika posma darbi — krāsaini portreti, akti, klusās dabas, zīmējumi, skices. Plenērā gleznotajās ainavās varējām atpazīt Laidzes apkārtni.
Pēc PIKC «Nacionālās Mākslas vidusskolas» absolvēšanas Gerda uzsāka mācības Latvijas Mākslas akadēmijā, audio vizuālās mediju mākslas nodaļas apakšnozarē «Kustība. Attēls. Skaņa».
Liels Gerdas palīgs un atbalsts vienmēr bijusi ģimene, īpaši — mamma Gunita. Viņas mudināta, meitene jau no mazotnes piedalījusies dažādos Latvijas un starptautiskos konkursos, kur iegūtas godalgotas vietas, mākslas nometnēs. Ar bibliotēku un pagastu Gerda sadarbojusies vairākkārt. Pati pirmā izstāde «Uz pierakstu klades vāka» bijusi no zīmējumiem Gerdas skolas mācību kladēs. Tajā bija apskatāmi zīmējumi no Gerdas pamatskolas laika, bet 2015. gada Laidzes pagasta svētkos bērni iepriecināti ar sejas gleznojumiem visas dienas garumā.
Viens no pēdējiem Gerdas darbiem ir apgleznots apģērbs. Viņa teic, ka labprāt tādus darinātu arī citiem.
Elita Lāce,
Laidzes bibliotēkas vadītāja