Būsim kopā arī 2022. gadā!

Žurnālista viedoklis

Vienu rītu, kad auto bija jāaizved pie «daktera», lai šo to tā «organismā» nomainītu, nācās doties uz darbu ar sabiedrisko transportu. Agrāk, kad šādā veidā pārvietojos, gribi vai negribi, ausis uztvēra dažādas pārējo pasažieru sarunas. Dažkārt tas traucēja, reizēm uzjautrināja, bet citreiz varēja uzzināt arī šādus tādus avīž-nieka darbā noderīgus jaunumus. Reiz pat, padzirdot autobusā, kādu stāstu iz dzīves, izkāpusi no autobusa, uz līdzenas vietas vienojos ar stāstītāju intervijai. Un galu galā sanāca itin labs materiāls. Tagad, pārvietojoties ar maršruta autobusu, tajā valda salīdzinoši liels klusums, ja vien šoferis nav ieslēdzis salonā radio. Pasažieru čalas nav dzirdamas — ko tad tu daudz runāsi, ja mutei priekšā maska, turklāt atbilstoši pandēmijas laika noteikumiem jāsēž taču arī pa vienam. Atpakaļ grozīt galvu, lai kādu uzrunātu, nav sevišķi ērti un uz priekšu sasvērties arī ne īpaši baudāma poza, bet, mēģinot to pašu darīt uz sāniem, vispār ir zināms risks novelties uz grīdas pie straujākiem pagriezieniem — un te nu vairs nekādi neieturēt vēlamo divu metru distanci!
Kā novēroju, pārsvarā visi pasažieri, mani pašu ieskaitot, brauciena laikā mēdz īsināt vai izmantot laiku, lūkojoties mobilajā telefonā, — kāds lasa svaigākās ziņas internetā, cits iegrimst dažādu spēlīšu valstībā vai sazinās ar kādu, rakstot un saņemot īsziņas telefonā. Bet gadās arī pa izņēmumam — netālu sēdošais jaunietis lasīja grāmatu! Ja agrāk šādu nodarbi sabiedriskajos transporta līdzekļos varēja novērot regulāri un tas nešķita nekas īpašs, tad tagad tas patiešām liekas kaut kas ekskluzīvs. Lasa grāmatu, nevis spaida telefonu, un pie tam vēl to dara skolas vecuma jaunietis! Pie sevis nopriecājos: nu, re, vēl tomēr kāds no jaunās paaudzes lasa grāmatas! Protams, vēl lielāks gandarījums būtu redzēt pasažiera rokās grāmatas vietā laikrakstu «Talsu Vēstis»…
Jā, starp citu, vai esat pamanījuši, ka jau labu laiku norit preses abonēšanas kampaņa nākamajam gadam? Ja jau šo lasāt, tātad esat mūsu laikraksta lasītājs, un uzdrīkstos cerēt, ka, ja vien neesat jau to izdarījis, tad noteikti abonēsiet «Talsu Vēstis», lai paliktu kopā ar mums arī 2022. gadā. Pandēmijas žņaugi, protams, skar arī reģionālo presi — laikā, kad atcelti kultūras pasākumi, sporta sacensības un citas aktivitātes, kad jāatsakās no ielas intervijām un fotoreportāžām, nākas, tāpat kā citiem, ieslēgt radošāku piegājienu avīzes aizpildīšanā. Tas savā ziņā nemaz nav tik slikti — laika gaitā ir bijis ne viens vien gadījums, kad, domājot, kā aizpildīt atlikušos robus avīzes tapšanas laikā, beigās sanāk itin vērtīgs un iepriekš neplānots tukšās vietas aizpildījums. Mēs nevaram jums solīt daudz sensāciju, tās jau tāpat var bez īpašām pūlēm sasmelties interneta dzīlēs. Esam joprojām vienīgais laikraksts Talsu novadam, kas atspoguļo notikumus no viena piekrastes raga līdz otram, atklājam iedzīvotājiem novada centrā un tā apkārtnē notiekošo, sekojam līdzi, kas darās pašvaldības lauciņā, ar intervējamo cilvēku laipnu piekrišanu un atsaucību ļaujam ielūkoties viņu dzīvē. Mēs cenšamies joprojām būt neaizstājami un vajadzīgi Tev, mūsu lasītāj! Savukārt Tu esi vajadzīgs mums.