No desmit gultasvietām aizņemtas sešas

Veselība

Pieaugot vīrusa «Covid-19» izplatībai un pieprasījumam pēc papildu gultasvietām šo pacientu ārstēšanā, SIA «Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca» pagājušajā nedēļā pielāgoja desmit gultas vietas šo pacientu uzņemšanai arī slimnīcas Talsu filiālē. Uz 1. novembri slimnīcā Talsos ārstējās seši kovid pacienti, «Talsu Vēstīm» apstiprināja slimnīcas pārstāve Linda Rudzroga.
Talsu filiālē pieejams aprīkojums izmeklējumu veikšanai, uzraudzībai un ārstēšanai. Šobrīd kovid pacientu ārstēšanai atvērtas desmit gultasvietas, divas no tām aprīkotas ar mākslīgajām plaušu ventilācijas iekārtām pacientiem ar smagu slimības gaitu, pārējās — aprīkotas ar nepieciešamo aparatūru pacientu ar vidēji smagu slimības gaitu ārstēšanai.
«Slimnīcas darbs ir rūpīgi plānots un uzraudzīts, lai «Covid-19» pacientu aprūpe būtu nodalīta no citām nodaļām un pacientu plūsmas nekrustotos, tai skaitā — šie pacienti uz izmeklējumiem tiek vesti noteiktos laikos. Savukārt pacienti, kuriem nav šīs infekcijas, šos izmeklējumus atsāk saņemt pēc visu telpu rūpīgas dezinfekcijas,» skaidrojumus sniedza SIA «Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca» sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Rudzroga. Uz 1. novembri sešas no desmit gultasvietām slimnīcā ar kovid pacientiem bija aizņemtas. Viens no pacientiem ir ar smagu slimības gaitu un atrodas intensīvajā terapijā, informē L. Rudzroga.