«Labāk pamēģināt, nekā nožēlot neizdarīto»

Jauniešiem.lv

Kopš septembra vidus skatītājiem ir iespēja sekot līdzi šova «X Faktors» ceturtajai sezonai. To veiksmīgi uzsākusi arī Grēta Grantiņa no Talsu novada Ģibuļiem. Jau atlasē žūrijas locekļi atzinīgi novērtēja Grētas vienkāršo, dziļo un muzikālo sniegumu, bet nu sperts solis uz priekšu — jauniete krēslu izaicinājumā ieguvusi­ vienu no trim krēsliem, iekļuvusi dziedātāja Intara Busuļa komandā un gatavojas pirmajai tiešraidei, kas paredzēta 7. novembrī.
Līdz domai par dalību «X Faktorā» dziedošā jauniete nonāca, pateicoties līdzcilvēkiem. «Pēdējā gada laikā man bija daudz laika domāt par savām vēlmēm — ar pāris cilvēku palīdzību nonācu līdz secinājumam — šis ir īstais laiks, kad to darīt. Pārāk bieži sevi pieķēru pie domas — labāk ir pamēģināt, nekā nožēlot neizdarīto. Ir skumji dzirdēt nožēlu no vecākas paaudzes cilvēkiem par neizdarīto, tāpēc uzstādīju sev mērķi,» atklāj Grēta.
Pirmajā atlases kārtā, ko televīzijas ekrānos bija iespējams vērot 12. septembra vakarā, jauniete izvēlējās izpildīt dziedātājas Arianas Grandes balādi, kas tapusi slavenās dziedātājas karjeras pirmsākumos un kuras kaverversiju viņa pirmo reizi izlika publiskai apskatei. Dziedājuma izskaņā žūrijas locekļi — Reinis Sējāns un Intars Busulis — piecēlās kājās un Grēta saņēma četrus «jā». Piedaloties krēslu izaicinājumā, viņa lēma par labu pasaulslavenās izpildītājas Adeles dziesmai «Chasing Pavements», iekļūstot Intara Busuļa vadītajā kategorijā «Meitenes vecumā no 16 līdz 25 gadiem». Izvēloties dziesmu, Grēta galveno uzmanību pievērsa stāstam: «Sapratu, ka Adele būs piemērota, jo viņas dziesmu tekstos ir skaisti un atklāti vēstījumi, no kuriem daudzi iedvesmojas. Iedvesmot citus — tas ir mans mērķis!»
Ņemot vērā, ka pandēmijas dēļ Grēta uz skatuves nebija dziedājusi ilgu laiku, pirms uzstāšanās viņai nācās tikt galā ar satraukumu. «Teikšu godīgi — biju piemirsusi, kā tas ir. Tā kā abās atlasēs uzstājos beigās, sapratu, ka nav jēgas stresot, jo tas visu sabojās. Jānodzied tā, lai pašai prieks. Krēslu izaicinājumā domas lidoja tikai ap mirkli, kad apsēdīšos krēslā. Kad tur nokļuvu, sāku apzināties, ka, iespējams, patiešām iekļūšu šova finālistu sarakstā. Tajā brīdī spēju tikai cerēt, jo viss, ko varēju izdarīt, jau bija izdarīts. Lai arī skaitāmies konkurenti, noskaņa aizkulisēs bija ļoti silta un atbalstoša. Visi bija patiešām draudzīgi. Sa­traukums radīja interesantu noskaņu, bet domāju, ka visi šādā brīdī justos nobijušies. Šogad šovā piedalās patiešām talantīgi mākslinieki. Viņi ir gatavi cīnīties un darīt visu, lai nokļūtu pēc iespējas tālāk. Katram ir sava odziņa, kas piesaista. Lai arī, no vienas puses, mani tas baida, otrkārt, priecājos, ka Latvijā ir tik talantīgi jaunieši,» izjūtās dalās Grēta.
Līdz šim morāli visgrūtākais viņai šķitis krēslu izaicinājums, bet vispārsteidzošākais — pozitīvā un atsaucīgā «X Faktora» komanda. Prieka pilnā un darbīgā vide sniegusi papildu motivāciju cīnīties. «Cenšos būt kā sūklītis, kas visu laiku uzsūc informāciju. Intars ir viens no retajiem, kuram ir tik krāšņa muzikālā pieredze. Viņa mūzika spēj paraut līdzi ikvienu — viņš uz skatuves ir patiess un spēj ieraut dziesmas stāstā. Gribu dzirdēt katru viņa ieteikumu un komentāru. Galu galā ne katru dienu tiek dota iespēja mācīties no Latvijas topa augšgalā esošiem mūziķiem.»
Šobrīd 21 gadu vecā jauniete Latvijas Universitātē mācās par pirmsskolas izglītības skolotāju, bet iepriekš Rīgas Doma kora skolas mūziklu nodaļā apguva dziedāšanu, aktiermeistarību un dejošanu. Grēta ir sadarbojusies arī ar Latvijas spilgtākajiem māksliniekiem, dalījusi skatuvi ar labākajiem draugiem un uzstājusies dažādās Latvijas koncertzālēs. Par lielākajiem muzikālajiem panākumiem viņa sauc 2019. gadā notikušo koncertu «Palladium» grupas «Insomnia» sastāvā. Viņa atzīst, ka dzīve ar mūziķiem ir krāsaina un neparedzama, — katra diena sagādā jaunus pārsteigumus. Neskatoties uz to, ka pēdējo divu gadu laikā radošā dzīve visā pasaulē ir pieklususi, Grēta neatmet cerību, ka reiz viss būs tā kā agrāk. «Pašā sākumā es to uztvēru kā brīdi treniņiem un dziesmu rakstīšanai, taču, mēnešiem ejot, mani pasaulē notiekošais ietekmēja lielākā mērā un es pazaudēju prieku un motivāciju. Domāju, ka daudzi jutās tāpat. Pavadīju ilgu laiku sarunās ar vecākiem un sapratu, ka gribu būt mūzikā, jo bez tās nevaru. Runājot par muzikālo sapni, es reiz vēlētos doties pasaules tūrē, bet, lai pie tā nonāktu, vispirms jāpiepilda tuvākie sapņi — jāsacer, jāiedzied un jāizdod savas dziesmas. Mirklī, kad sapratu, ka gribu būt mūzikā, nolēmu vairs neskatīties atpakaļ. Šobrīd daudz laika pavadu dziedot un cenšos aktīvi kustēties, lai saglabātu dzīvesprieku,» atklāj jauniete.