Talsos aizvadīts Latvijas čempionāts badmintonā

Sports

Talsos notikušajā Latvijas čempionātā badmintonā šogad piedalījās 68 badmintonisti no Liepājas, Talsiem, Jelgavas, Ozolniekiem, Baložiem, Salaspils, Siguldas, Cēsīm, Valmieras un Rīgas. Šogad spēlētāju skaits bija mazāks kā citus gadus.
Spēlētāju skaita samazinājums iz­skaidrojams ar «Covid-19» epidemioloģiskās drošības ierobežojumiem, jo Latvijas čempionātā varēja piedalīties tikai dalībnieki ar «Covid-19» sertifikātu. Vairāki spēlētāji nepiedalījās visās disciplīnās vai arī nepiedalījās vispār, jo ilgstoši nebija iespējas pienācīgi trenēties. Sākotnēji Latvijas čempionātam badmintonā bija jānotiek februāra sākumā, taču «Covid-19» dēļ tas tika pārcelts uz 9.—10. oktobri. «Mums tomēr paveicās! Latvijas čempionāts badmintonā notika dienu pēc ārkārtas situācijas izziņošanas un dienu pirms ārkārtas situācijas sākšanās. Izdarījām to pēdējā brīdī, tieši tā, kā bijām prognozējuši. Tādējādi Latvijas čempionāts badmintonā ir noticis gan 2020. gada februārī, īsi pirms ārkārtas situācijas, gan 2021. gadā. Šogad atšķirībā no 2020. gada, kad Latvijas čempionāts U—19 grupā nenotika, Latvijai veiksmīgi izdevās noorganizēt čempionātus jauniešiem visās vecuma grupās. Novembra sākumā bija ieplānots­ arī Latvijas čempionāts senioriem, bet tā statuss vēl tiks precizēts,» informē Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.
Talsos notikušajā Latvijas čempionātā vīriešu vienspēlēs savu pērn izcīnīto titulu saglabāja Niks Podosinoviks, bet jauktajās dubultspēlēs — Teodors Kerimovs un Jekaterina Romanova, kura otru zelta medaļu sieviešu dubultspēlēs izcīnīja kopā ar Annu Kupču. Tas, ka sieviešu vienspēlēs būs jauna čempione, bija zināms, turnīram vēl nesākoties, jo 2020. gada čempione Una Berga šogad sacensībās nepiedalījās. Finālā, uzvarot šā brīža Latvijas reitinga līderi Diānu Stogniju, zelta medaļu Talsos izcīnīja Ieva Pope. Vīriešu dubultspēlēs 2020. gada čempioni Pauls Gureckis un Kārlis Vidass finālā trijos setos piekāpās pieredzējušajam Edijam Līviņam un Tomam Preinbergam.
Čempionāts notika stingros «Covid-19» epidemioloģiskās drošības apstākļos. Sacensību norises vietā varēja atrasties tikai personas ar kontroles aproci, kuru uz vietas izsniedza spēlētājiem, treneriem un tiesnešiem, kuri uzrādīja «Covid-19» sertifikātu, kā arī aizpildīja e-formu «Apliecinājums par atbilstību epidemioloģiskās drošības prasībām». Skatītāji zālē atrasties nevarēja. Katram klubam bija ierādīta bāzēšanās vieta un dalībniekiem bija jāievēro divu metru distance, kā arī jālieto sejas maskas (izņemot spēļu norises laikā).

Latvijas Badmintona federācija