Pieņem jaunu regulējumu

Provinces Cilvēks Pandēmijā

28. septembrī Ministru kabinets apstiprināja jauno noteikumu projektu «Epidemioloģiskās drošības pasākumi «Covid-19» infekcijas izplatības ierobežošanai». Tas paredz vairākas būtiskas izmaiņas, kas spēkā stāsies 11. novembrī, dažas prasības arī novembrī.

Valdības pieņemtie noteikumi, ar kuriem ikvienam ir iespējams iepazīties valdības mājaslapā www.mk.gov.lv, paredz vakcinācijas pienākumu veselības, sociālajā aprūpē un izglītības jomā nodarbinātajiem. Kā minēts tiesību akta anotācijā, līdz 15. novembrim minētie jomu darbinieki savus darba pienākumus vēl varēs veikt, ja viņiem būs testēšanas sertifikāts. Savukārt jau šomēnes, no 11. oktobra, iekštelpās pasākumi un pakalpojumi būs jāorganizē vismaz daļēji drošajā jeb tā sauktajā «dzeltenajā» vidē (ja gan darbinieki, gan klienti ir vakcinēti pret «Covid-19», pārslimojuši to vai var uzrādīt negatīvu «Covid-19» testu). Daļa no pakalpojumu sniedzējiem jau līdz šim darbojušies šādā vidē, bet tagad tā tiks attiecināta uz visām jomām, piemēram, ēdināšanu, kultūras un izklaides pasākumiem, izstādēm, izmitināšanu, skaistumkopšanas un labsajūtas pakalpojumiem, muzejiem, bibliotēkām, sporta un amatieru aktivitātēm, izglītības pakalpojumiem u. c. Arī darba vietās klātienes darbs, cik iespējams, būs jāorganizē daļēji drošajā vidē.
Līdz ar jauno regulējumu noteikts, ka bez «Covid-19» sertifikāta pakalpojumus drošajā vidē («zaļajā») varēs saņemt arī ģimenes ar bērniem līdz 12 gadu vecumam, nodrošinot pamata drošības prasības, bet bērni no 12 gadu vecuma drošajā «zaļajā» vidē, kā arī daļēji drošajā vidē («dzeltenajā») varēs uzrādīt testēšanas sertifikātu un laboratorijas izziņu par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skolas skrīninga testu.