Kops kokus Vilkmuižas ezera apkārtnē

Talsu novads

Talsu novada pašvaldība noslēgusi pakalpojumu līgumu ar uzņēmumu SIA «Arborists» par koku kopšanu Vilkmuižas ezera apkārtnē Talsos. Izvēlētais komersants darbus plāno pabeigt līdz 1. decembrim.
Vilkmuižas ezera apkārtne daudziem ir iecienīta uzturēšanās vieta. Tā kā daļa no tās ir lielo koku ieskauta, lai uzturēšanos cilvēkiem šajā vietā padarītu drošāku, Talsu pilsētas pārvalde noslēgusi līgumu ar uzņēmumu SIA «Arborists» par koku vainagu kopšanu un veidošanu. Kopšanas darbi paredzēti vairāk nekā 80 kokiem — sauso zaru izzāģēšana, vainaga kopšana, aizlūzošo zaru novākšana, dažu koku nozāģēšana un citi darbi. Kā «Talsu Vēstīm» skaidro Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Ģirts Kalnbirze, lai darbus veiktu, speciālisti veikuši koku inventarizāciju, apkopojot, kādi kopšanas darbi katram kokam nepieciešami. Pēc tam rīkos iepirkumu, lai noteiktu pretendentu, kas to veiks. «Vilkmuižas ezera apkārtnē augošos kokus gan nebūs iespējams vienā reizē sakopt ierobežotā finansējuma dēļ. Līdzekļi šiem darbiem noteikti būs jāparedz arī nākamā gada budžetā. Ceram, ka līdz 1. decembrim daļa no Vilkmuižas ezera apkārtnē augošajiem kokiem tiks sakopti. Koki ir jākopj, lai saglabātu to veselīgumu un tie neapdraudētu cilvēku drošību. Koku kopšanas darbi Vilkmuižas ezera apkārtnē nav ilgi veikti, vismaz es neatminos laiku, kad tas tika darīts,» skaidro pilsētas pārvaldnieks, cerot, ka darbi drīzumā sāksies.
Kā redzams elektroniskajā iepirkumu sistēmā ievietotajā noslēgtajā līgumā, šī aktivitāte pašvaldībai izmaksās 15 871,47 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.