Jūra visu gadu un zelta reņģes — mūsu galdā!

Sabiedrība

Jau rīt (18.09.) Rojas jūras zvejniecības muzeja speciālistei Gundegai Balodei un kolēģēm «Ģimenes sestdienā» nāksies dalīties gardajās gudrības pērlēs ar mazajiem pasākuma apmeklētājiem, bet aizvadītajā trešdienā, 15. septembrī, Gundega vēl paspēja godam startēt «Rīga TV 24» kulinārijas šova «La Dolce Vita» Zelta recepšu čempionātā.
Kā «Talsu Vēstīm» pēc raidījuma atklāj Gundega, pati jau neparko nebūtu šādai avantūrai piekritusi, ja vien tas nenotiktu projekta «Jūra visu gadu» ietvaros. Sadarbības projektā «Jūra visu gadu — piejūras dzīves stila tūrisma veicināšana» iesaistījušies Latvijas piejūras ciemi, sākot no Ainažiem un piedaloties arī mūsu novada piekrastes ciemiem un «Talsu rajona partnerībai». Rojas jūras un zvejniecības muzejs, īstenojot savas aktivitātes projektā, nolēmis piesaistīt ētera personību Roberto Meloni, kura vadītajā raidījumā pie plīts jau iepriekš savas kulinārijas prasmes rādījušas vairākas Rojas pagasta saimnieces: Raimonda Kārkliņa, Dina Čuba, Ieviņa Svitiņa un nu jau arī — Gundega Balode.
Pildītas reņģes ar rūšrāceņiem jeb kartupeļiem ar visu mizu un beku mērci bija Gundegas izvēlētajā ēdienkartē. Kā bilda pati saimniece, šis ēdiens tiek celts galdā, lai saglabātu senču, piekrastes iedzīvotāju gadsimtiem senu ēdienu tradīciju mantojumu.
«Es jau neesmu šefpavāre un nekādus brīnumēdienus netaisu, bet reņģes izcept protu,» «Talsu Vēstīm» smejoties atklāj Gundega, bet, lai vienkāršais ēdiens televīzijas ekrānos mazliet līdzinātos svētku maltītei, nolemts zivtiņu pildījumam izmantot marinētu gurķi un piedevās — mērci no kolēģes salasītām bekām. Rezultātā gan maltītes gatavošanas process, gan ēdiena pasniegšana un garša nelika vilties ne raidījuma vadītājam un gatavošanas asistentam Roberto Meloni, ne šefpavārei Inai Poliščenko. Abi vērtētāji neskopojās ar desmitniekiem, rezultātā Gundegai nopelnot maksimālo punktu skaitu — 30, un labas izredzes tālākajā ceļā uz uzvaru Zelta recepšu čempionātā un galveno balvu — ledusskapi. Tiesa gan, tas būs īstenojams ar aktīvu novadnieku un citu līdzjutēju atbalstu, jo te savs vārds sakāms arī skatītājiem, piedaloties katras nedēļas nogalē balsojumā internetā. Bet, kas attiecas uz projektu «Jūra visu gadu», tad novembrī Kaltenes klubā paredzētas slavenās Rojas pagasta saimnieces Dinas Čubas reņģu gatavošanas meistarklases, bet Gundega Balode gatavojas vadīt pārgājienus, kuru laikā to dalībnieki varēs pārliecināties paši savām acīm, ka pie jūras sezona nekad nebeidzas.