Noskaidrota skaļās lasīšanas čempione Talsu novadā

Kultūra

Jau ceturto gadu visā valstī norisinās Latvijas Nacionālās bibliotēkas organizētais pasākums «Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības». 8. septembrī Talsu Galvenajā bibliotēkā norisinājās sacensību reģionālais fināls, kurā tika noskaidrota dalībniece, kas pārstāvēs Talsu novadu nacionālajā finālā.
Reģionālajā finālā piedalījās desmit skolēni no visa novada, taču žūrijai bija nopietni jāizvērtē lasījumi un jāizvēlas viens lasīšanas čempions. Pēc ilgas apspriedes konkursa žūrija nolēma, ka Talsu novadu lielajā finālā pārstāvēs Marta Krūze, Mērsraga vidusskolas 6. klases skolniece. Marta lasīja fragmentu no Astridas Lindgrēnas grāmatas «Grāmata par Pepiju Garzeķi». Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību lielais fināls norisināsies 25. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, uz kuru Marta dosies kopā ar skolotāju Ivetu Balodi un atbalstītājiem.
Žūrijas sastāvā bija ilggadējā Talsu bērnu bibliotēkas vadītāja Ilze Jaunbērziņa, Talsu Galvenās bibliotēkas direktore Rita Alkšbirze un Talsu Valsts ģimnāzijas 10. klases skolēns, aktieris, režisors un leļļu meistars Mikus Krastiņš. Apbalvošanas ceremonijā žūrija pateicās visiem dalībniekiem, skolotājiem un bibliotekāriem par dalību, pasniedzot pasākuma sponsoru — «Zvaigzne ABC» un Talsu novada pašvaldības — sarūpētās balvas.
Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 11—12 gadus veciem 5. un 6. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos — sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.
Marija Marlēna Krekovska,
Talsu Galvenās bibliotēkas bērnu nodaļas vadītāja