«Tas jau ir mazākais, kā spējam palīdzēt tādos brīžos»

Sports

Jau ilgāku laiku Talsu Valsts ģimnāzijas stadionā, un ne tikai, fitnesa trenere Kristīne Insberga pasniedz fitnesa treniņu uz paklājiņa ar minimālu vai pat bez jebkāda aprīkojuma, paredzētu visiem sagatavotības līmeņiem. 2. septembra vingrošanas seanss bija īpašs, jo visa saņemtā nauda tika pārskaitīta ziedojumos, šobrīd sociālajos tīklos izplatītajam saucienam pēc palīdzības Montas Krūmiņas un Ilgvara Brizgas dēlam Bruno, kura stāsts sākās 14. augustā, zēna trešajā dzimšanas dienā.
Bruno pēc transportēšanas uz Hamburgas klīniku, ceturtdien tika veikta aknas transplantācija, ko Latvijā neveic. Lai arī stāvoklis bija nestabils, pēc operācijas tas uzlabojās un visa valsts, un ne tikai, piedomāja par jaunā zēna cīņu ar nenoteikto diagnozi un cerēja uz veiksmīgu tās iznākumu. Ģimene ir pateicīga visiem, kas ticēja, taču priekšā vēl garš ceļš uz atlabšanu. Uz sarunu par motivāciju veikt labdarības akciju un sajūtām nodarbības laikā pēc treniņa aicināju pedagoģi Kristīni Insbergu.
«Uz nodarbību bija sanākuši 20 cilvēki, taču ziedotāju bija vairāk, jo cilvēki atnāca noziedot arī bez nodarbības saņemšanas pretī. Šoreiz kopā izdevās savākt 220 eiro,» iesāk fitnesa trenere. «Nodarbība no citām mazliet gan atšķīrās ar sākumu, kurā pateicos visiem, kas atnākuši, viena mērķa vadīti, bet būtībā lielas atšķirības nebija, jo treniņa laikā jākoncentrējas uz vingrojumiem.»
Jautājot, kam vēl palīdzība sniegta, viņa turpina: «Atceros, ka reiz ar savu dejošanas grupu gājām pārgājienā uz dzīvnieku patversmi un tur ziedojām katrs savas sapirktās lietas. Vēl kādai ģimenei bija nepieciešamība pēc ledusskapja, kuru ieguvu atsaucīgu cilvēku dēļ, un visi kopā to nogādājām ģimenei. Arī atmiņā stāv kāda maza puisīša vēlēšanās pēc riteņa, kuru tāpat sadabūju un uzdāvināju. Tās bija vienas no laimīgākajām acīm, kādas redzētas. Liekas — tikai ritenis, bet viņam tas bija kas vairāk. Turpināšu to darīt arī turpmāk, jo tas neko neprasa, bet gan tikai dod.» Vaicājot, kāpēc Kristīnei tas ir svarīgi un kāds ir personiskais ieguvums, pedagoģe teic: «Cilvēkam ir jāsajūt, ka viņš nav viens šajā pasaulē, un ticu, ka tas viņam dod spēku. Dod spēku būt stipram un turēties. Tāpat kā tiltam, kuram ir nepieciešami balsti, lai nesabruktu, ir arī ar cilvēkiem — jo vairāk atbalsta, jo spēcīgāks cilvēks. Man tas sniedz mieru. Iestājās tāds miers, ka esi izdarījis labu darbu. Cik nu manos spēkos ir. Es varu tikai sūtīt gaišas domas un savākt ziedojumus, pārējo es ietekmēt nevaru.»
Paldies Kristīne saka florbola komandai un komandas trenerim A. Raitumam, kuri pievienojās kopīgā treniņā. Paldies viņa teic arī visām treniņa dalībniecēm un pārējiem, kuri atnāca tikai noziedot. Paldies Ģirtam Grenevicam par drona fotoattēlu uzņemšanu, veikalam «Skandināvs» par ziedojumu un visiem, visiem par emocionāliem un uzmundrinošiem vārdiem, pašai nodarbības vadītājai nobeigumā novēlot, lai uz pasaules visi bērniņi būtu veseli!