Talsu modeļu skolā pirmais izlaidums

Kultūra

Pēc desmit gadu modeles pieredzes starptautiskos projektos Džeina Amatniece nodibināja modeļu aģentūru «Deammodels Management», lai savas prasmes nodotu tālāk. Pagājušā gada rudenī Džeina Talsos atvēra modeļu skolu. Deviņu mēnešu laikā apgūtās iemaņas jaunās modeles demonstrēja modes skatē. Dažas šajā jomā ceļu vēlas turpināt, savukārt citas mācījās, lai pilnveidotu sevi.
Pagājušā gada rudenī mācības modeļu skolā Talsos uzsāka 40 meitenes. Dažādu iemeslu dēļ skaits mainījās, un skolu absolvēja 30. Deviņu mēnešu mācību kursā piedalījās meitenes no deviņiem līdz 23 gadiem ne tikai no Talsu novada, bet arī Rīgas. Galvenais kursu mērķis — iemācīt dalībniecēm kļūt sievišķīgām un par sevi pārliecinātām. «Covid-19» ierobežojumu dēļ meitenēm teju visas nodarbības notika ārā gan sniegā un lietū, gan pamatīgā vējā. Kursos meitenes mācījās horeogrāfiju, defilē, aktiermeistarību, skaistumkopšanu un grima veidošanu. Tāpat apguva tādas lietas kā uzturmācību un psiholoģiju. Kā saka Džeina Amatniece, viņas būs labas sievas saviem vīriem.
Iegūtās zināšanas jaunās modeles demonstrēja modes skatē, kuru vēroja vecāki, brāļi un māsas. Meitenes pašas veidoja savus matu sakārtojumus un lika grimu. Dž. Amatniece neslēpj, ka pēc modes skates teju valdījusi prieka asaras, jo, skatoties uz meitenēm, pati jutusies ļoti laimīga un gandarīta par paveikto darbu. Modeles pēc modes skates atzina, ka uztraukums ir bijis pamatīgs, bet ir baudījušas aplausus, smaidus un atmosfēru.
Daļa modeļu skolas absolventu sevi saredz modes industrijā, cer nokļūt Amerikā, demonstrēt dizaineru tērpus modes skatēs vai piedalīties fotosesijās. Savukārt citas modeļu skolā iestājās, lai pilnveidotu sevi, apgūtu jaunas prasmes un iemaņas, kas noderēs turpmākajā dzīvē. Arī Dž. Amatniece saskata potenciālu vairākās meitenēs, jo īpaši gados jaunākajās. «Viņas māk sevi ļoti labi pierādīt, viņas ir pārliecinātas, drošas un viņām piemīt tik daudz labu īpašību, kas ir vajadzīgas gan modeles dzīvē, gan citās jomās,» stāsta modeļu skolas vadītāja.
Tās meitenes, kuras plāno turpināt modeles gaitas, ļoti cer, ka arī turpmāk varēs sadarboties ar Dž. Amatnieci un mācīties no viņas pieredzes, un arī Džeina atzīst, ka ir ļoti meitenēm pieķērusies un uzreiz atvadīties nevēlas. Viņa ir pārliecināta, ka izdosies veidot sadarbību ar dažādiem uzņēmumiem un piedāvāt Talsu modeļu skolas meitenes produktu reklamēšanas kampaņām un fotosesijām.