Protests pret obligātu vakcināciju Talsos

Talsu novads

Vairākās Latvijas pašvaldībās vienlaicīgi 14. augustā notikuši iedzīvotāju saskaņoti un organizēti protesti pret obligātu vakcināciju pret «Covid-19».
Obligātu vakcināciju izglītības un dažu citu jomu darbiniekiem paredz likuma grozījumi, ko Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja 4. augustā. Neapmierinātību par šiem politiķu plāniem pauda arī Talsu novada iedzīvotāji, piedaloties un apmeklējot protestu pie Talsu Kristīgās vidusskolas.
Talsenieki protestam gatavojušies nopietni, ievērojot visus noteikumus. Ar plakātiem, uz kuriem rakstīti saukļi, tērpušies vienādā apģērbā 50 protesta dalībnieki, norobežoti no pārējiem protesta apmeklētājiem ar lenti, stundas garumā organizēti, saskaņā ar noteikumiem, pauda savu attieksmi par valdības vēlmi ieviest obligāto vakcināciju, pret pašu valdību un iestājās par bērniem un dažādu profesiju pārstāvjiem. Attieksmei, kas pausta rakstiski uz plakātiem, piebiedrojās sanākušie atbalstītāji, vienlaicīgi balsī saucot, piemēram, «Par brīvu izvēli pret piespiedu metodēm!», «Pret piespiedu vakcināciju un sabiedrības dalīšanu vakcinētajos un nevakcinētajos!», «Izbeigt noziegumus pret tautu!», «Lieciet mierā mūsu bērnus!», «Kopā — spēks!» un citus saukļus.
Protests iesākās un noslēdzās ar Latvijas Valsts himnas dziedāšanu, un organizators protesta pieteicējs Uģis Puriņš ar kundzi Antru neslēpa prieku par sabiedrības atsaucību, jo pie Talsu Kristīgās vidusskolas sapulcējies liels cilvēku skaits, kas radīja vienotības sajūtu un apziņu, ka tādu cilvēku, kas iestājas pret obligātu vakcināciju, ir daudz. «Pikets ir tāda protesta forma, kad mēs stāvam bez īpašām runām un uzrunām, un nostāju parādām ar to, ka te esam,» paskaidro Uģis kādam kungam, kas nesaprot, kāpēc sanākšana norit tādā veidā.
Policija kopumā sākusi 15 administratīvā pārkāpuma procesus protesta akcijās, kas saistītas ar vakcināciju pret «Covid-19», kas kopumā noritēja 39 vietās Latvijā. Talseniekiem viss noticis organizēti un bez starpgadījumiem. Lai gan atnācēju skaitu precīzi nosaukt grūti, Uģis Puriņš teic, ka savi 300 esot, ja ne visi 350. Tas iemūžināts arī video. Nākamais solis savas attieksmes paušanai būs 18. augustā, kad 20.00 notiks pulcēšanās pie Prezidenta pils.