Latvijā pirmā «Vedic Art Latvia» izstāde bija aplūkojama Rojā

Kultūra

Ģipkā no 14. līdz 19. augustam jau trešo gadu pēc kārtas notika vēdiskās mākslas «Vedic Art Latvia» nometne, kuras vadītāji ir Ingus Gustavsons un Sandra Daneberga-Eriksone (Eriksson). No­metnes atklāšanas dienā norisinājās arī pirmā «Vedic Art Latvia» darbu izstāde Latvijā — Rojas brīvdabas estrādē bija aplūkojami ne tikai nometnes dalībnieku, bet arī citu mākslinieku darbi. Interesenti varēja piedalīties radošajā pēcpusdienā un tikties ar autoriem, taču darbus varēja aplūkot līdz pat 19. augustam.
Vēdiskā māksla īpaša ar to, ka tā nav akadēmiska, un, ļaujoties savām emocijām, katru reizi rezultāts ir savādāks.
Šogad nometnē piedalījās seši dalībnieki, kuri bija arī vieni no izstāžu darbu autoriem. Katrs no izstādītajiem mākslas darbiem netapa vienas dienas laikā, jo to, vai darbs gatavs, var vien izjust pats autors, un arī rokraksts katram ir atšķirīgs. «Prieks, ka varējām pazīmēt,» teic viena no nometnes dalībniecēm — Ingrida Vegnere. «Lietus gan patraucēja, taču tajos brīžos mācījāmies par kosmiskajiem likumiem, teorijām un lietām, kas saistītas ar vēdisko mākslu. Ja domājam konkrēti par izstādi, tad arī par to emocijas ir vienīgi pozitīvas — cilvēki nāca, par darbiem un to nozīmi jautāja, citi skatījās klusējot, pastāvot pie viena darba ilgāk, pie cita — mazāk.» Jautājot ,kā notikusi gatavošanās izstādei, Ingrida atminas: «Uzzinot, ka darbi būs jādod izstādei, satraucos, jo nezināju, vai manas sajūtas visi uztvers, sapratīs. Vai sapratīs, kādēļ tieši tāds gleznojums, atspoguļojums. Uz grīdas izkārtoju visas gleznas, piemeklēju rāmjus, tad attiecīgi izjutu atkal šīs emocijas. Darbiņi palēnām tapa gatavi, un izstādes dienā jau darbus nodevu ar prieku.»
Apskatīt darbus cilvēki nākuši ne vien atklāšanas dienā, bet arī visu pārējo nedēļu, un interesentu klāsts bijis plašs, sākot no Rojas iedzīvotājiem līdz pat ekskursantiem no dažādām Latvijas pilsētām, par ko autoriem liels prieks un gandarījums, ka cilvēki sajūt un uztver viņu darbos ieliktās emocijas. «Ekskursanti bija ļoti priecīgi, jo tā vietā, lai tikai aplūkotu estrādi, klāt saņēmuši iespēju vēl apskatīt pirmo vēdiskās mākslas izstādi Latvijā, kas — pēc viņu vārdiem — bija interesanta, krāšņa un spilgta gan krāsu, gan formātu ziņā,» atklāj Ingrida.
«Esmu ļoti priecīga un lepna par to, ka šī izstāde mums tik lieliski izdevās, ka bija tik daudz mākslinieku un darbu. Esmu ļoti pateicīga visiem, kas piedalījās, un mani pārsteidza lielā interese no rojeniekiem, jo izrādījās, ka katru dienu cilvēki nāca darbus aplūkot. Ļoti patīk tas, ka Latvijā tagad zina mazliet vairāk par to, kas ir «Vedic Art»,» min nometnes vadītāja un vēdiskās mākslas pasniedzēja Latvijā — Sandra Daneberga-Eriksone.