«Mums patīk, ka mēs augam!»

Uzņēmējdarbība

16. jūlija pusdienas laiks, kad saule karsēja ar pilnu jaudu, sasniedzot 34 grādu atzīmi, bija vēsturisks brīdis, kad sanāca kopā viesi, sadarbības partneri un kolēģi, lai būtu klātesoši uzņēmuma «Brabantia Latvia» trešā korpusa būvniecības uzsākšanā un iemūrētu vēstījuma kapsulu.
Lai cements nesacietētu, veiksmīgi varētu iebetonēt kapsulu un atnācēji dzirdētu svinīgos vārdus, betona maisāmā iekārta deva vien dažas minūtes. Sandis Babris, SIA «Brabantia Latvia» rūpnīcas direktors, uzrunu iesāka ar vārdiem, ka šī vasara ieies vēsturē ne tikai kā pati karstākā, bet arī ar kaut ko siltu un jauku rūpnīcai, proti, trešā korpusa pamatakmens iemūrēšanas pasākumu. «Parasti notiek šādi — vispirms tiek izbūvētas ražošanas telpas, un tikai tad tiek uzsākta ražošana. Ar jauno korpusu tā vis nesanāca — esam sākuši jaunas produktu grupas, iekštelpu žāvētāja «HangOn» ražošanu, un tikai pēc tam sākuši būvniecību. Iemesls ir gaužām vienkāršs, proti, mēs nevēlējāmies laist garām izdevību koncerna ietvaros iekštelpu žāvētājus «HangOn» ražot tieši pie mums Latvijā. Jāatzīst, ka pirms ražošanas uzsākšanas mums jau tā trūka ražošanas platības, jo katru gadu auga gan gludināmo dēļu, gan ārtelpu žāvētāju ražošanas apjomi. Saliekot galvas kopā, pateicoties «Brabantia Latvia» komandai, gada laikā izdevās izbrīvēt vietu jaunajām ražošanas iekārtām un vismaz nelielā apjomā uzsākt iekštelpu žāvētāju ražošanu,» atklāja rūpnīcas direktors. Trešais korpuss, ko plānots pabeigt nākamā gada pirmajā ceturksnī, ļaus kāpināt visu produktu grupu ražošanas apjomus, īpaši attīstot tieši veļas žāvētāju segmentu — gan iekštelpu, gan ārtelpu —, radot vairākus desmitus jaunu darbavietu.
Ceļš līdz trešā korpusa būvniecībai nav bijis viegls. Šim korpusam bija jābūt uzbūvētam jau 2015. gadā, taču Krimas aneksija un karadarbība Ukrainā «Brabantia» koncerna vadībai sēja bažas par to, vai līdzīgs scenārijs nav sagaidāms Baltijā. Tās vēl vairāk pastiprināja «Indonesian Airlines» lidmašīnas notriekšana virs Ukrainas, tādēļ būvniecības ieceres tika atliktas. 2020. gadā, redzot, ka situācija Latvijā ir mierīga un šaurā vieta «Brabantia Latvia» tālākai izaugsmei ir tieši ražošanas platība, koncerna valde un īpašnieki, van Elderenu ģimene, beidzot pieņēma lēmumu būvēt trešo korpusu. Tobrīd nonākts dilemmas priekšā — pasūtīt jaunu projektu vai būvēt saskaņā ar Talsu novada būvvaldē 2015. gadā apstiprināto projektu. «Laimīgā kārtā mums izdevās atrast rūpnīcas projekta autoru Aināru Āboliņu, kuram bija saglabājušies visi projekta faili. Pateicoties Aināram, mums pēdējā brīdī izdevās saņemt būvatļauju. Tam sekoja projekta pielāgošana šodienas vajadzībām, būvniecības un būvuzraudzības iepirkums, kā rezultātā par trešā korpusa būvnieku kļuva SIA «BauArt» ar Alvi Krēķi priekšgalā, bet par būvuzraugu — Andris Kazimirovs no SIA «Forma 2». Te nu mēs šodien esam, lai trešā korpusa pamatos iemūrētu kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm,» notikumu gaitā ļāva ielūkoties S. Babris.
Kapsulas vēstījums
«Brabantia Latvia» personāla vadītāja Eva Nolendorfa, kura šāda veida pasākumā piedalījās pirmo reizi, nolasīja kapsulas vēstījuma tekstu, prezentējot uzņēmuma vēsturi un darbības virzienu: ««Brabantia» uzņēmums ir dibināts 1919. gadā Nīderlandē, piedāvājot tirgum mājsaimniecības preces. Uzņēmums jau vairāk nekā gadsimtu pieder Elderenu ģimenei. «Brabantia Latvia» rūpnīcas izveide sākās 2007. gadā, uzbūvējot pirmo korpusu, un pirmā gludināmo dēļu krava tika saražota 2008. gadā. Rūpnīcas paplašināšanās notika 2011. gadā, kad tika uzbūvēts otrais korpuss un «Brabantia Latvia» uzsāka ārtelpu veļas žāvētāju ražošanu. 2021. gadā uzsākta iekštelpu veļas žāvētāju ražošana. Pašreizējais pieprasījums pēc ārtelpu un iekštelpu žāvētājiem ir tik liels, ka nespējam to apmierināt, tādēļ esam uzsākuši trešā korpusa būvniecību, ko plānojam pabeigt 2022. gadā. Jaunais korpuss mums ļaus ievērojami kāpināt ražošanas jaudu un apmierināt pieprasījumu. Šobrīd uzņēmumā strādā 149 darbinieki, un 2020. gada apgrozījums ir 16, 8 miljoni eiro.»
«Brabantia» koncerna vīzija ir paaugstināt dzīves un sadzīves kvalitāti gan klientiem un darbiniekiem, gan īpašniekiem un sadarbības partneriem. «Tas nozīmē, ka viss, ko «Brabantia» piedāvā tirgū, ir visaugstākās kvalitātes produkts, cilvēkam un apkārtējai videi nekaitīgs. Arī ražošanas process un tehnoloģijas, kas tiek izmantotas, ir atbilstošas visaugstākajām darba drošības un darbinieku veselības saglabāšanas prasībām. «Brabantia» koncerna misija ir radīt skaistus un ilgtspējīgus risinājumus, lai padarītu klientu ikdienas mājas darbus daudz patīkamākus. Tas nozīmē, ka mūsu ražoto produktu dizains ir mūsdienīgs un atraktīvs, — tāds, kas rada vēlmi veikt ikdienas mājas darbus pat tad, ja tie šķiet garlaicīgi. Ilgtspējība izpaužas tajā, ka mēs piedāvājam saražotajai produkcijai visilgāko garantiju — gludināmajiem dēļiem desmit gadus, veļas žāvētājiem — piecus gadus. Ražošanā izmantotie materiāli un tehnoloģijas ir ar mazāko negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi. Mūsu uzņēmuma centienus ir atzinuši ne tikai mūsu klienti, bet arī valsts iestādes. Esam saņēmuši «Zaļās izcilības balvu» no Valsts vides dienesta un Vides un reģionālās attīstības ministrijas. Mēs esam viens no vadošajiem Latvijas uzņēmumiem «Lean» un «TOC» ražošanas principu pielietojumā. 2017. un 2019. gadā esam ieguvuši Biznesa efektivitātes čempiona titulu. Šobrīd, kad pasauli pārņēmusi «Covid—19» pandēmija, esam drosmīgi un enerģiski, ieguldot «Brabantia Latvia» ražotnes attīstībā. Mēs nezinām, kad šī kapsula nonāks cilvēka rokās. Varam tikai cerēt, ka tas nenotiks drīz, ka laiks būs labvēlīgs un piešķirs ilgu mūžu šim korpusam, kā arī pārējiem ražotnes korpusiem un administratīvajai ēkai. Kā mēdz teikt būvnieki: «Lai ātri ceļas un ilgi stāv!» Esam pateicīgi par sadarbību un ieguldījumu,» kapsulas vēstījumu noslēdza E. Nolendorfa. Kapsulā tika ievietota vēsturiskās dienas, 16. jūlija, «Talsu Vēstis» un raksts par uzņēmumu «Pašiem sava republika un darbs kā spēle», kas publicēts iepriekšējā gada septembra laikrakstā.
Nepieciešamība rada risinājumu
Visilggadīgākais «Brabantia Latvia» direktors Georgijs Buklovskis uzrunā teica, ka šādā pasākumā viņam ir gods piedalīties jau trešo reizi. Viņš akcentēja, ka uzņēmumam ir 13 gadi, — šajā vecumā bērnam nepieciešamas jaunas lietas, jo bērnība ir beigusies. Jaunais korpuss ir kā atbilde uz pusaudža vajadzībām.
Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone pauda, ka uzņēmums «Brabantia Latvia» ir nozīmīgs spēlētājs Talsos, kas ne tikai rūpējas par vidi un rada izcilus produktus, bet arī rūpējas par saviem darbiniekiem un rada jaunas darbavietas. «Ļoti zīmīgi ir tas, ka «Brabantia Latvia» saņēma pašvaldības apbalvojumu kā ilgtspējīgākais uzņēmums Talsu novadā. Jūs ar katru darbu katru gadu no jauna apliecināt, ka tā tas patiešām ir. Ceļot savu efektivitāti un konkurētspēju, jūs ceļat arī Talsu novada konkurētspēju. Lai jaunas idejas un efektivitāte vēl lielāka!» vēlēja S. Pētersone.
Ģibuļu pagasta pārvaldes vadītāja Kitija Vecmane pauda prieku, ka uzņēmums un pašvaldība veiksmīga sadzīvo blakus, uzsverot, ka ikviens cilvēks, kurš iebrauc Ģibuļu pagastā, atnes dzīvību un nepieciešamību pēc šīs vietas.
E. Nolendorfa neslēpa prieku, ka var sadarboties komandā, ko veido ap 150 darbinieku. Saistībā ar trešā korpusa būvniecību tiek plānots kāpināt darbinieku skaita apjomu par 30 — 40 procentiem un paralēli par tikpat procentiem kāpināt kopējo apgrozījumu. «Mums patīk, ka mēs augam! Mēs esam ļoti aktīva komanda, kas ir sadarboties spējīga, elastīga un mērķtiecīga. Esam diezgan ambiciozi — mazums, ka atkal kādu produktu no «Brabantia» koncerna neatvelkam uz šejieni,» smaidot teica E. Nolendorfa. Noslēgumā viņa piebilda, ka darbinieku jautājumā plānots apzināt jaunas iespējas, apsverot uzņēmuma transportu, kas pavērtu iespējas jauniem darbiniekiem no tālākiem apvidiem. Tas savukārt prasīs sakārtot infrastruktūru.