Stendē aizvadīts sezonas pirmais starts

Sports

26. jūnijā Stendes mototrasē tika dots šīs sezonas pirmais starts Latvijas kausa pirmajam posmam «Cross country».
Uz pirmo posmu bija ieradušies 132 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Solo klasēs absolūti ātrākais bija Enduro klases uzvarētājs, lietuviešu sportists Nerimantas Jučius. Kvadru klasē visātrākais bija Dāvis Ciršs («Moto A—Z»), kurš tika pie pārsteiguma balvas. Laikapstākļi bija piemēroti stundas līdz pat divu stundu braucienam pa mežu un motokrosa trasi, termometra stabiņš pēc lielā karstuma bija pazeminājies līdz pat+24 grādiem pēc Celsija. Arī solītais lietus neuzlija — apstākļi bija perfekti sacensībām.
E1 klases uzvarētājs Miks Rasmanis («CEC I.S. Racing») atzīst, ka šogad Stendē laikapstākļi patiesi lutināja, jo «pēdējos gadus šeit vienmēr bijis liels karstums un apgrūtināta braukšana, bet šogad gaisa temperatūra bija ideāla un putekļu gandrīz nebija». Šogad Miks startēja E1 klasē. Stendes mototrasē viņam bija jāpavada divas stundas, kas nebija viegli. «Startā aizbraucu kā otrais, trešais. Sacensību gaitā braucu uzmanīgi, jo vietām trasē bija dubļi ar slidenām saknēm. Bija jābrauc uzmanīgi, lai neizveidotos bīstama un sāpīga situācija. Trase man patika. Bija jābrauc precīzi, bez kļūdām, citādi varēja trāpīt kādā kokā vai uzskriet virsū nevēlamam celmam,» saka Miks, kurš ir priecīgs, ka beidzot arī Latvijā ir sākusies motosporta sezona. Arī ar organizatora darbu jaunais sportists ir apmierināts. «Viss bija izdarīts maksimāli labi. Kā jau katru gadu, organizators bija padomājis gan par sportistiem, gan par mehāniķiem. Paldies!» pateicību izsaka M. Rasmanis.
Kvadru «open» klases 1. vietas ieguvējs Dāvis Ciršs («Moto A—Z») pastāstīja, ka startā viņš aizbrauca kā ceturtais, bet mototrases posmā tika līdz 2. vietai. «Tālāk centos turēt savu tempu, līdz pakāpos uz pirmo pozīciju. Tad atlika nekļūdīties un finišēt. Trases meža posmā bija ļoti daudz sakņu, taču biju pareizi saregulējis amortizāciju, un kopumā viss bija labi,» priecīgs ir D. Ciršs.
Organizatos Guntars Žigats (MK «Stende») ir gandarīts par aizvadītajām sacensībām, jo viss noritēja pēc plāna. «Veicās ļoti labi. Neuznāca solītais lietus, arī laiks bija vēsāks. Saule nekarsēja. Trase bija tikai nedaudz jāaplaista. Viss noritēja perfekti,» atzīst organizators. Dalībnieku bija daudz — 113 solo klases braucēji un 19 kvadriciklu sportisti. «Open» (1 h) klasē šoreiz bija tikai viens braucējs, bet pārējās klasēs pjedestāli apbalvošanā bija pilni. «Bija arī trīs 85cc klases braucēji — savu tēvu — enduristu pēcnācēji. Viņi glīti nobrauca visu apli. Trase bija piemērota, un šķiet, ka puikām patika,» novērojumos dalās G. Žigats.
Klubu komandu vērtējumā 1. vietu ar 54 punktiem izcīnīja «Motosports RT» komanda (Gatis Būmanis, Ingus Bērziņš, Lauris Ermanis un Markuss Daniels Jauntirāns), 2. vietā ar 52 punktiem — «CEC I.S. RACING» (Miks Rasmanis, Jānis Rasmanis, Andris Grīnfelds un Gusts Rasmanis), bet 3. vietā ar 46,25 punktiem — «Saldus motoklubs» (Jurģis Žukas, Jānis Freimanis, Ričards Dambergs un Mareks Zolmanis).
Luīze Vīksna
Latvijas Motosporta federācija