Dundagas ielas skaistās rožu dobes

Sabiedrība

Jau vairāk nekā 15 gadu Dundagas iela 20 vasaras plaukumā ir īpaši pamanāma, jo ar savu krāšņumu acis priecē Aldonas Ieviņas rožu dobes.
Darbīgā talseniece pastāsta, ka pašlaik garāmgājēju acīm un pašiem nama iedzīvotājiem aplūkojams otrais stādījums. Ar rožu stādiem nodrošinājusi kaimiņu Ozolu ģimene, kas daudzus gadus potē, audzē un tirgo dažādu rožu šķirņu stādus. Rozes vienmēr aktīvā kundze laista gan no rīta, gan vakarā, tāpēc viņas namā katrs ūdens piliens tiek krāts. Trauki tiek mazgāti ar īpašu trauku mazgājamo līdzekli, kas iegūts no dabīgiem avotiem. Kad rozes tiek aplaistītas, ūdens liek to lapiņām īpaši spīdēt. A. Ieviņa teic, ka ar kukaiņiem un zaļiem tārpiem gan esot jāpakaro, lai tie nenograuztu skaisto ziedu līdz pat kātam. Pirms pieciem gadiem pie mājām nez no kurienes uzradušās kāršrozes — sentimentālas un modīgas. It kā zinādamas — kāds par tām parūpēsies. Lai gan īpašas rūpes tās neprasa, tomēr rozes aug augumā un zied no baltas, dzeltenas, rozā, sarkanas līdz pat gandrīz melnai krāsai.
Viens kreņķis gan rožu mīļotājai un Dundagas ielas 20 iedzīvotājai esot, proti, neapmierinātība ar projektētāju idejām, kas uztaisījuši «deju placi» ar trim soliņiem, kas apgrūtina atkritumu savācēju lielās automašīnas darbus. To apgrūtina arī mājas iedzīvotāju personīgie un darba auto, jo tie tiek novietoti tur, kur brīva vieta, aizmirstot, kurā dienā tiks izvesti konteineri. Pie konteineriem gan tas norādīts, bet šķiet, ka to neviens neievēro.