FOTOorientēšanās Mērsragā

Sports

19. jūnijs Mērsragā bija traki karsta diena — gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Bet milzīgs prieks un gandarījums par katru, kas tieši Mērsragā pavadīja īpašu dienas pirmo cēlienu, piedaloties FOTOorientēšanās sacensībās.
Tā vien šķiet, šāda veida pasākumi cilvēkiem aizvien vairāk sāk iepatikties, par ko liecina ne vien publikācijas internetā, bet arī daudzie labie vārdi, iesūtītās atsauksmes, fotogrāfijas un arī dalībnieku skaits šādos pasākumos.
Sagatavoti bija 20 jautājumi — uzdevumi. Bija iespēja gan iepazīt teikas, gan mēģināt atrast ēkas, kuras kādreiz tikušas izmantotas citiem mērķiem, bija jāprot atrast, noskaidrot, kāda pasta adrese, jāmeklē, kādas vietas arī pēc attēliem, jāatpazīst teritorija pēc apraksta, jāpin bize, jāver zivis, jāmēra tilta platums, jāsastāda iepirkumu saraksts alfabēta secībā, jāfotografējas pašiem un jābildē kaut kas konkrēts, jāmin mīkla, jāprot norakstīt tekstu, jāieskatās projektā «Atrastā Latvija», jāatceras, kas lasīts par Mērsraga kapteiņiem, un tā varētu vēl ilgi turpināt.
1. vieta tika komandai ar lielāko punktu skaitu (26) — «Kapteinis Bello ar meičām», balvā saņemot milzīgu uzvarētāja kausu, pilnu ar našķiem, kā arī medaļas un pārsteiguma balvu no Mērsraga tūrisma informācijas centra — lietussargu katram komandas dalībniekam. Un vēl šī komanda tika pie kūkas no «Saldummīļu našķīšiem» Protams, komandu gaidīja arī uzvarētāju diplomi. Un vēl — IK «Atvasīte» dāvanu karte 20 eiro vērtībā.
2. vietu izcīnīja komanda ar 24 punktiem — «Vietējie». Šī komanda balvā saņēma 2. vietas kausu, ar našķiem; katrs dalībnieks tika pie medaļas un pārsteiguma balvas no Mērsraga tūrisma informācijas centra — dāvanu maisiņa, kurā bija gan parastais soļu skaitītājs — pulkstenis, gan arī ūdens pudele, kas noderēs šajā karstajā laikā, un arī suvenīru komplekts.
3. vietas ieguvēji bija komanda ar 23,5 iegūtiem punktiem — «Susuri jūrā», balvā iegūstot 3. vietas kausu ar našķiem, katram komandas dalībniekam pa medaļai un zivju uzkodu plati no «NācSētā!». Tā kā komanda bija parūpējusies par vienotu komandas tēlu, tās dalībnieki saņēma arī īpašas piespraudes.
«Meringu» dāvanu karte 20 eiro vērtībā aizceļoja pie komandas «Cīkstošie».
«Ogas Kāruma» maršmallovi, Mērsraga ūdens pudeles, kā arī saules brilles katram komandas dalībniekam tika komandai «Divi plus divi».
Ar «Mazkuģnieki 2» sulām, kā arī garšīgu, siltu plātsmaizi no kafejnīcas «Kreses» varēja mieloties komanda «Izdomā!». Savukārt dāvanu karti 20 eiro vērtībā no veikala «Citro» saņēma komanda «IR», bet viesu nams «Amoliņi» dāvināja izbraucienu ar SUPiem komandai «Trio» RIO, kas tika arī pie Mērsraga saulesbrillēm, suliņām un rakstāmpiederumiem. Kafejnīcas «Vētrasputns» dāvanu karti 20 eiro vērtībā, kā arī Mērsraga «Ziedu bodes» pārsteiguma balviņu ieguva «Mamma un dēls un co», bet «Saldummīļu našķīšu» otra kūka ceļoja pie komandas, kas tikusi pie mazākā punktu skaita, un tā bija komanda «Mamma un dēls un co».
Milzīgs paldies visiem par piedalīšanos FOTOorientēšanās sacensībās! Bez mūsu atbalstītājiem sacensības nebūtu tik feinas izdevušās, tāpēc paldies arī Mērsraga novada pašvaldībai un pārējiem atbalstītājiem! Mums kopā izdevās sarīkot svētkus jau septīto reizi!