Ugunsgrēks Rojas centrā

Rojas novads

Sestdienas, 19. jūnija, vakarā 18.27 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma izsaukumu uz Roju. Tur dega bijušās autoostas ēkas jumts. Bijušās ne tāpēc, ka autoosta nodegusi, bet gan tāpēc, ka tā jau daudzus gadus skaitās pieturvieta satiksmes autobusiem, bet pašā ēkā atrodas tūrisma informācijas centrs, veikals, ceptuve un koka piebūve ar dzīvokli.
Sabiedriskā ēka dega 275 kvadrātmetru platībā, bet pie ēkas esošās piebūves otrā stāva dzīvoklis — 25 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no dzīvokļa izglāba jaunieti un nodeva meiteni Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem, kuri dežurēja netālu esošajā autostāvlaukumā. Paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts 22.57. Dzēšanas darbos iesaistījās 14 ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Rojas pašvaldības ugunsdzēsības formējuma ugunsdzēsēji; tika izmantotas četras autocisternas un vienas autokāpnes.
«Talsu Vēstis» pēc negadījuma sazinājās ar tūrisma informācijas centra vadītāju Kristīni Voldemāri, kura lūdza izteikt pateicību Megijai Janševicai par operatīvu rīcību, laikus pamanot ugunsgrēku, kas izcēlies blakus informācijas centram, un paziņojot par to attiecīgajam dienestam. Tūrisma informācijas centra darbalaiks ir līdz 18.00, un labi, ka tovakar meitene, kura pēc 11. klases beigšanas vasarā strādā tūrisma informācijas centrā, aizkavējās darbavietā. Vispirms viņa izdzirdēja kaut kur atskanam dūmu detektora signālus, bet nedaudz vēlāk pamanīja arī dūmus. Meitene neapjuka un tūlīt piezvanīja ugunsdzēsējiem. «Megija pie mums strādā vasarā, viņai tikko palika 18 gadi, un liels paldies viņai, ka neapjuka, bet nekavējoties ziņoja ugunsdzēsējiem, pretējā gadījumā varēja notikt daudz lielāka nelaime,» sacīja Kristīne un atzina, ka materiālie zaudējumi pašlaik tiek aplēsti, jo dzēšanas laikā uz jumta salietais ūdens ir tecējis no griestiem informācijas centra telpā. Tūrisma informācijas centrs līdz svētkiem un svētku laikā apmeklētājiem būs slēgts, jo ir atvienota elektrība un ūdens padeve, un tā netiks atjaunota, kamēr tiek veikta ekspertīze, lai noskaidrotu ugunsgrēka cēloni. Bet ir iespēja informācijas centru sazvanīt pa telefonu 28630590. Arī veikals, kas atrodas tajā pašā ēkā, patlaban apmeklētājiem ir slēgts.