«Vēlējos būt viena no viņiem — tas man arī izdevās»

Personības

Nadīnes Kirilovas dzīve pēdējos mēnešus strauji mainījusies un dāvājusi neaizvietojamu pieredzi. Pērnā gada jūlijā Rojas novada jauniete sāka sadarboties ar modeļu aģentūru «SAGE mgmt» un jau piedalījusies pasaulē un Latvijā zināmu zīmolu kastingos. Viens no viņas lielākajiem, pavisam nesenajiem sasniegumiem — piedalīšanās zīmola «Gucci» šovā «Gucci Aria» Itālijā kā vienai no 94 izvēlētajiem no visas pasaules sabraukušajiem modeļiem.

— Šobrīd tevi saukt par modeli varam jau desmit mēnešus. Kāds bija ceļš līdz tam, kur esi šobrīd un kā tas viss aizsākās?
— Ceļš līdz tam noteikti nebija viegls. Kļūt par modeli vienmēr ir bijis mans lielākais sapnis. Realitātē savu potenciālu sāku pamanīt 14 gadu vecumā. Šajā laikā par mani sāka interesēties modeļu aģentūras — rakstīja un piedāvāja doties uz tikšanos. Ir daudz un dažādi parametri, pēc kuriem izvēlas modeli. Es iekļāvos visos «rāmjos», ja tā varu teikt, izņemot manu auguma garumu. Tas nebija pietiekams.
— Vai kļūt par modeli bija tavs ilgs sapnis, vai arī tas vienkārši notika bez jebkādas iepriekšējas intereses par šo industriju?
— Šobrīd es strādāju aģentūrā «SAGE mgmt». Šī aģentūra mani uzrunāja sociālajā vietnē Instagram un aicināja uz tikšanos. Lai arī iepriekšējā pieredze nebija tik veiksmīga, es nepadevos, devos turp. Šī bija mana liktenīgā tikšanās, ar kuru sākās mana modeles karjera.
— Vai līdz šim esi bijusi tikai vienas modeļu aģentūras rokās?
— Jā, esmu bijusi tikai «SAGE mgmt» rokās.
— Kā izskatās diena, kuru pavadi modeles ādā?
— Katra diena, strādājot par modeli, ir citādāka. Viss ir atkarīgs no darba devēja un tā, kas būs jādara noteiktajā projektā. Jārēķinās ar to, ka šis darbs, kā jau jebkurš cits, nav viegls. Modelei ir jābūt gatavai uz visu.
— Kas mūsdienās veido pieprasījumu pēc modeļu darba?
— Pieprasījumu pēc modeļu darba veido apģērbu zīmoli, kosmētikas industrijas un tamlīdzīgi.
— Vai tev ir bijusi situācija, kad fotogrāfs ar tevi pietiekami nekomunicē? Kā tiki ar to galā?
— Šajā ziņā veiksme vienmēr bijusi manā pusē, jo nav bijušas situācijas ar tādu fotogrāfu. Visi, ar kuriem esmu strādājusi, vienmēr bijuši ļoti atsaucīgi un pretimnākoši.
— Kurš līdz šim ir bijis tavs mīļākais projekts un kurš — visizaicinošākais?
— Man patika piedalīties projektā, sadarbojoties ar tirdzniecības centru «Spice». Piedaloties šajā projektā, nācās kāpt uz T/C «Spice» jumta, kur notika fotografēšanās. Todien bija liels vējš, kas lika pamatīgus šķēršļus fotografēšanai. Taču jau vairākkārt pierādījies, ka kopā ar lielisku, talantīgu komandu jebkuru ideju iespējams īstenot. Viens no visizaicinošākajiem projektiem noteikti ir «Gucci». Es piedalījos zīmola «Gucci» šovā «Gucci Aria». Lai nokļūtu tur, lidoju uz Itāliju. «Covid-19» pandēmijas laikā tas bija sarežģīti valsts izsludināto ierobežojumu dēļ. Aizlidojusi piedalījos kastingā, kurā no visas pasaules sabraukušajiem modeļiem izvēlējās 94, kuri piedalīsies šovā. Es ļoti vēlējos būt viena no viņiem, un tas man arī izdevās. Kad man paziņoja, ka esmu iekļuvusi šovā, tās bija vārdiem neaprakstāmas sajūtas. Biju ļoti priecīga un pagodināta par šo man sniegto iespēju. Šova filmēšana ilga vairākas dienas — no rīta līdz vakaram. Nācās strādāt ļoti ilgi, bet tas bija tā vērts. Šova rezultāts nesa milzīgu gandarījuma sajūtu. Vēl aizvien nespēju noticēt tam, ka es biju tur un varēju piedalīties tik grandiozā pasākumā, kurā nokļūt nav viegli.
— Kas modeles darbā ir tava lielākā vājība, mīnuss? Ko tu dari, lai to uzlabotu? Kas ir tavi lielākie plusi vai iezīmes, kas palīdz?
— Mana lielākā vājība ir būt pilnīgi pašpārliecinātai par sevi. Lai to iegūtu, es ikdienā daudz un dažādos veidos trenējos, piemēram, pieņemot izaicinājumus, kuros nejūtos tik ērti. Mani lielākie plusi ir būt man pašai, būt unikālai un neatkārtojamai. Es daru visu maksimāli, lai sasniegtu vēlamos mērķus.
— Kas ir tavs lielākais ieguvums no šāda veida pieredzes? Labākā atziņa, kas gūta?
— Esmu kļuvusi komunikablāka, atvērtāka visam jaunajam, spēju vairāk komunicēt gan ar darba devējiem, gan ar cilvēkiem ārpus tā. Atziņa ko esmu guvusi, noteikti ir nebaidīties mēģināt ko jaunu, pat ja kaut kas nesanāk tā, kā gribētos, nepadoties un turpināt iet uz mērķi.
— Kas ir tava iedvesma un paraugs?
— Mana iedvesma ir slavenā supermodele Coco Rocha. Viņa mani iedvesmo ar savu pašpārliecinātību un profesionalitāti modeles darbā. Coco Rocha sniedz iespēju pilnveidoties arī nepieredzējušām modelēm gan caur sociālajiem tīkliem, gan sevis pašas izveidotajā modeļu skolā.
— Šobrīd mācies Talsu Valsts ģimnāzijas 12. klasē. Kādi ir tavi turpmākie studiju plāni?
— Šobrīd es nedomāju par nākotnes studijām. Vēlos absolvēt vidusskolu un pievērsties modeles darbam, lai vēl vairāk pilnveidotu sevi šajā lomā.
— Kas ir tā lieta, ko, visticamāk, daudzi nezina par modelēm un to aģentūrām?
— Daudzi pat nenojauš, cik patiesībā grūts ir modeles darbs. Cilvēkiem šķiet, ka tas sastāv no desmit minūšu ilgas fotosesijas, bet tā nebūt nav. Vienā fotosesijā nepieciešams ieguldīt daudz vairāk laika, kā šķiet. Lai iegūtu unikālu, oriģinālu un perfektu bildi, modelei ir jābūt ļoti pacietīgai. Iespējams, ka tieši šī būs tā reize, kad stundām ilgi būs jāstāv visneērtākajās kurpēs.
— Kas šajā nozarē ir veiksmes atslēga?
— Lai uzsāktu veiksmīgu modeles karjeru, galvenā veiksmes atslēga ir būt komunikablai, pašpārliecinātai un sevi mīlošai. Manuprāt, bez šīm īpašībām ir grūti strādāt par modeli, jo bieži nākas saskarties ar dažādām problēmām un vēl biežāk ir jāuzklausa kritika.
— Kādi ir tavi mērķi, sapņi un plāni, kurus vēlies sasniegt un piepildīt?
— Viens no maniem lielākajiem sapņiem ir kļūt atpazīstamai kā modelei ne tikai Eiropas valstīs, bet arī visā pasaulē. Es ļoti vēlos pilnveidot savas prasmes modeles karjerā, kā arī iepriecināt savu ģimeni, galvenokārt vecākus, ar saviem sasniegumiem. Vēlos, lai vecāki ir lepni par mani un manu darbu.