«Lai pārsteigums īpašajā brīdī būtu izdevies»

Uzņēmējdarbība

Rojeniekus Kitiju Maišeli un Mārci Bērziņu raksturo uzņēmīguma un pozitīvisma gars. Viņi pandēmijas radīto laiku, kad ikdienas dzīve šķietami apstājusies, izmantojuši, lai radītu uzņēmumu, kas ar savu pakalpojumu spēj iepriecināt mazus un lielus novadniekus svētkos. «Dream Balloons» radīšana no idejas līdz pirmajam pasūtījumam aizņēma deviņus mēnešus, tādējādi darbību uzņēmums uzsāka šā gada marta nogalē.

— Kā radās ideja par šāda veida biznesu un kāds bija tā sākums?
— Šī ideja radās 2020. gada vasarā, kad vēlējāmies uz svētkiem nopirkt skaistu balonu kompozīciju. Taču saskārāmies ar problēmu, ka Rojas un Talsu novadā ir problemātiski pasūtīt balonu kompozīciju ar mums vēlamajiem baloniem — gribējām ko interesantāku un krāšņāku. Sapratām, ka Rojas un tuvāko ciemu iedzīvotājiem šāda ideja varētu šķist interesanta. Tā, pamazām lasot, meklējot un mācoties, šī ideja arī tapa realizēta.
— Kāpēc «Dream Balloons»?
— Nosaukums tulkojumā nozīmē — sapņu baloni. Vēlamies cilvēkus pārsteigt ar skaistiem baloniem, kuri veidoti pēc viņu iemīļotākajām krāsām un formām, lai pārsteigums īpašajā brīdī būtu izdevies. Kopš esam uzsākuši darbību, ir pagājis neilgs laiks, taču jau šobrīd ar drošu sirdi varam teikt, ka esam piepildījuši īpašu cilvēku mazos sapņus, tādēļ — «Dream Balloons».
— Kur ieguvāt prasmes un zināšanas, lai izveidotu šāda veida mazo uzņēmumu? Vai arī šobrīd saskaraties ar to, ka jārisina lietas, par kurām pat nebijāt iedomājušies? Kādām iezīmēm jābūt, lai spētu atvērt, uzturēt un vadīt biznesu?
— Mūsdienās ar interneta palīdzību ir iespējams iegūt visu vajadzīgo informāciju, lai izpētītu sev interesējošu tēmu, un arī mēs neesam izņēmums. Esam veltījuši ilgu laiku, skatoties video materiālus no ārzemju balonu meistariem, lasījām par hēliju, meklējām labākās kvalitātes balonus un pārējās nepieciešamās lietas. Pēc tam sākām mēģināt, trenēties un eksperimentēt, veidojot balonu kompozīcijas. Tikai darot, sapratām, ka tas nemaz nav tik viegli, ir jāzina un jāprot dažādas nianses. Mūsuprāt, galvenā panākumu atslēga ir pacietība, neatlaidība un pilnveidošanās. Arī mēs sākumā saskārāmies ar dažādām problēmām un neveiksmēm, taču nepadevāmies un turpinājām cīnīties. Turklāt ļoti svarīga ir attīstīšanās, lai turpinātu ieinteresēt klientus.
— Kas bija lielākais palīgs un motivācija, lai uzdrošinātos?
— Nevaram teikt, ka bijusi kāda viena konkrēta lieta, kas ir motivējusi. Sākumā iedrošinājām paši sevi, jo sapratām, ka šajā nozarē vēl ir iespējams atšķirties no konkurentiem. Šobrīd motivācijas avots ir mainījies un to rodam no pozitīvajām atsauksmēm un bildēm sociālajos tīklos. Ir patīkami redzēt, ka mūsu baloni priecē citus un esam varējuši svētkus padarīt kaut nedaudz krāšņākus.
— Kā šā brīža situācija ietekmē jūsu darbību? Zināms, ka svētkus plašā draugu lokā nevaram svinēt jau ilgāku laika periodu…
— Šā brīža situācija, protams, rada sarežģījumus, taču tas bija vēl viens iemesls, kādēļ vēlējāmies īstenot šo ideju. Tā kā cilvēki nedrīkst svinēt savus svētkus kā ierasts, vēlējāmies, lai tie netiktu aizmirsti un tiktu svinēti skaisti tāpat. Baloni uzbur svētku sajūtu pat tad, ja svinības notiek šaurā lokā. Turklāt tā ir arī lieliska ideja apsveikumam, jo piedāvājam arī balonus piegādāt uz jums vēlamo adresi — varat sazināties ar mums un palīdzēsim apsveikt gaviļnieku pat tad, ja atrodaties ārzemēs.
— Cik cilvēku ir «Dream Balloons» komandā? Pienākumi ir sadalīti, vai tomēr kopā darāt visu, kas konkrētajā brīdī vajadzīgs?
— Pagaidām mūsu «Dream Balloons» komanda ir maza, esam tikai divi, varam pat to nosaukt par ģimenes biznesu. Ir pienākumi, kuri ir sadalīti, taču bieži darām visu arī kopā.
— Kur rodat iedvesmu dažādām un plaši pieejamajām krāsu un tēlu kompozīcijām?
— Viennozīmīgi varam teikt, ka mūsu iedvesma ir klients. Varbūt tas izklausās nedaudz banāli, taču mūsu gadījumā patiesi. Ir pieejamas daudzas krāsas, bet, tikai saliekot tās kopā, rodas unikālas kompozīcijas.
— Kur jūs redzat savu uzņēmumu pēc gada un kādi ir galvenie uzstādītie mērķi, ambīcijas? Šobrīd pasūtījumus var veikt tikai ar interneta starpniecību, un tas ir mājās bāzēts uzņēmums. Vai plānā ir atvērt arī fizisku lokāciju?
— Mēs ļoti ceram, ka pēc gada mūsu balonu klāsts būs ievērojami paplašinājies un būsim kļuvuši par uzticamu un cilvēku iemīļotu uzņēmumu. Mums ir daudz jaunu ideju, kuras centīsimies īstenot, un ļoti ceram, ka ar kādu jau varēsim iepazīstināt cilvēkus šajā vasarā. Esam atvērti piedāvājumiem arī kāzu un saviesīgu pasākumu dekorēšanai. Mums ir arī fiziska lokācija, kura vēl top.
— Plānojat paplašināt savu darbības tīklu un pakalpojumu nodrošināt pa visu Latviju vai vēlaties palikt tikai novadā?
— Savu darbības loku noteikti vēlamies nākotnē paplašināt. Vēlamies izveidot «Dream Balloons» arī citos novados, kuros vēl šādu iespēju nav. Kā arī vēlamies nodrošināt mūsu pakalpojumus par cilvēkiem pieejamām un draudzīgām cenām, lai ikviens varētu savus svētkus padarīt košākus.