Gatavojoties svētkiem, pilsēta ietērpjas jaunās krāsās

Talsu novads

Lai gan pavasaris vēl snauduļo un pilno briedumu nav sasniedzis, svētku sajūta liek par sevi manīt. Par to, veicot pilsētas apzaļumošanas darbus, pārliecinājusies arī SIA «Hagberg» komanda. Šogad akcents tiek likts uz vienotu krāsu kompozīciju un brīvās formas rakstiem.
SIA «Hagberg» uzkopšanas darbu vadītājs Kurzemes reģionā Edvards Šnēfelds atklāj, ka apzaļumošanas darbu uzsākšanas datums līgumā nav fiksēts. Tie tiek uzsākti atkarībā no laikapstākļiem un sezonālās iespējamības. Ievērojot skiču plānu, apzaļumošanas process norisināsies līdz 20. aprīlim. Vienlaikus vairākās pilsētas lokācijās tiks izvietotas pavasara puķu kastes. Puķu kastes atradīsies pie autoostas barjeras Dundagas ielā, SEB bankas balkonos Lielajā ielā, barjerā pie tautas nama stāvlaukuma, Brīvības ielā pretī Galvenajai bibliotēkai, pie kinoteātra un mākslas skolas, bet puķu tornis — Lielajā ielā 6 iepretim vecajai pasta mājai. Vasaras puķu kastes vērienīgākā skaitā tiks izvietotas arī citās lokācijās. Šobrīd kastēs un puķu podos tiek stādītas atraitnītes — vairums no tām jau ir izvietotas, gatavojoties Lieldienām, kad cilvēki dosies pie dabas un aktīvāk pārvietosies. Līdz ar citām pavasara aktualitātēm uzmanība tiek pievērsta arī ziemciešu dobju sakopšanai un dzīvžogu griešanai.
Talsu novada pašvaldības ainavu arhitekte Zanda Bitmane skaidro, ka šogad par dominējošajām krāsām uzskatāma rozā, bordo, oranžā, dzeltenā un baltā. «Vasaras puķēs parādīsies arī citas krāsas, bet šīs ir dominējošās. Katru gadu izvērtēju iepriekšējā gada veikumu un padomāju par tematiku. Šogad pilsēta tiks ietērpta vienotos krāsu toņos un brīvās formas rakstos,» norāda Z. Bitmane.