Talsu sporta namā plāno izveidot vakcinācijas centru

Veselība

25. marta Talsu novada domes informatīvajā daļā, izpilddirektorei Ievai Krēķei ziņojot par aktualitātēm pašvaldības darbā, izskanēja, ka uzsākts darbs pie publiskā vakcinācijas centra izveides Talsos, kas atradīsies Talsu sporta namā. Ja pietiekamā daudzumā būs pieejamas vakcīnas pret «Covid-19», centrs varētu sākt darboties pēc Lieldienām, deputātus informēja pašvaldības izpilddirektore.
Rakstījām, ka pašlaik Talsu novadā darbojas divi vakcinācijas kabineti — SIA «Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca» Talsu filiāle un SIA «Talsu veselības centrs»; vakcināciju pret «Covid-19» veic arī vairākas ģimenes ārstu prakses. Ģimenes ārstu prakses vakcināciju veic iedzīvotājiem, kuri pieteikušies tieši pie ģimenes ārsta, kā arī reģistrējušies vietnē manavakcina.lv vai zvanot pa tālruni uz numuru 8989.
Kā «Talsu Vēstīm» šomēnes skaidroja Talsu novada pašvaldības sabiedrības veselības speciāliste Tatjana Neilande, pašvaldība ir sniegusi informāciju Nacionālajam veselības dienestam par 14 iespējamajām vietām novada teritorijā, kur nepieciešamības gadījumā varētu iekārtot plašāku vakcinācijas centru. Tagad zināms, ka tādu plānots izveidot Talsu sporta namā. «SIA «Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca» valdes locekle Kristīna Bidzāne informēja, ka, izvērtējot visu piedāvāto vietu piemērotību vakcinācijas veikšanai, tika nolemts vakcinācijas centru ierīkot Talsu sporta nama telpās. Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca sadarbojas ar pašvaldību, lai vakcinācijas centru sagatavotu darbības uzsākšanai, tiklīdz būs pieejamas vakcīnas. Šobrīd plānots, ka masu vakcinācija Talsu sporta nama telpās varētu tikt uzsākta aprīļa vidū. Slimnīca jau līdz šim un arī topošajam vakcinācijas centram nodrošina profesionālas vakcinācijas komandas, kuru sastāvā ir ārsts, medicīnas māsa un reģistrators, kā arī visu nepieciešamo medicīnas aprīkojumu un individuālās aizsardzības līdzekļus, savukārt Talsu novada pašvaldība gādā, lai centram būtu nepieciešamais tehniskais nodrošinājums, tai skaitā telpas, atbilstošs interneta savienojums, nepieciešamā datortehnika,» liecina pašvaldības publiskotā informācija.