Priekškars lēnām veras…

Žurnālista viedoklis

Līdz pašvaldību vēlēšanām 5. jūnijā vairs nav atlicis daudz. Un tieši šis laiks tiem, kuri vēlēsies iekļūt jaunajā Talsu novada domē, ir visaktīvākais. Sociālās saziņas vietnēs arvien vairāk parādās iespējamie deputātu kandidāti, aktīvāka kļūst informācijas aprite partiju izveidotajos kontos. Daži no tiem kā pēc ziemas miega modušies. Nenoliedzami, tos, kuri ir nesaraujami saistīti ar dzīvi sociālajos tīklos, šādi topošie varas turētāji cer uzrunāt. Parādās arī pa kādam lielformāta plakātam Talsu novadā, kas braucējus cenšas uzrunāt no laukmales. Ja notiktu publiski pasākumi, arī tajos kandidātus, iespējams, daudz vairāk redzētu. Taču šoreiz tas izpaliek. Priecē, ka arī mēs redakcijā esam saņēmuši lasītāju interesi ar vēlmi uzzināt, kas tad uz jauno Talsu novada domes 19 deputātu vietām kandidēs.
Lai gan deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana Centrālajā vēlēšanu komisijā sākās 17. martā, vēl līdz vakardienas, 29. marta, pusdienas laikam komisijas interneta vietnē nebija redzama neviena partija, kas būtu pieteikusies startam pašvaldību vēlēšanās Talsu novadā. Domāju, ka ilgi vairs nevajadzēs gaidīt, jo to, ka piedāvājums būs, var just kaut vai no tām pašām sociālās saziņas vietnēm. Tai pašā laikā no daudziem dzirdēts, ka kopš pagājušajām pašvaldību vēlēšanām ir zināma vilšanās, jo tie, kurus vēlējās redzēt, pie galda sēžot un lēmumus pieņemot, jau sen nomainījušies. Visspilgtāk jau to noteikti var redzēt Talsu novadā un arī Dundagas pusē, kur pat domes vadības vairs nav.
Jaunais Talsu novads pēc apvienošanās atgriezīsies agrākā Talsu rajona robežās. Bagāts tas būs daudzējādā ziņā. Varēsim lepoties ar diezgan pagaru jūras robežu, divām ostām, lībiešu krastu un tradīcijām, kas ir ceļā uz iekļaušanu UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tāpat novada teritorijā atradīsies viena no saudzējamākajām dabas vērtībām Latvijā — Slīteres nacionālais parks. Arī plašuma ziņā nebūsim no mazākajiem — tā tālākais punkts Kolka un Kolkasrags no Talsiem vien ir apmēram stundas brauciena attālumā. Ja tā padomā, kārtīga ekskursija sanāk, ja ir vēlme plašo novada teritoriju aplūkot!
Visu, kas kopš pēdējās administratīvi teritoriālās reformas 2009. gadā bijis sašķelts, atkal vajadzēs mācēt apvienot un to izdarīt tā, lai arī Kolkā, Mazirbē, Rojā un Mērsragā cilvēki nejustos aizmirsti. Tas noteikti nebūs viegls uzdevums, jo šo vairāk nekā desmit gadu laikā katrs novads dzīvojis un attīstījies, kā nu mācējis. Topošajiem politiķiem, kuri kandidēs uz Talsu novada domes 19 vietām, ir liels izaicinājums priekšā, vēlētājiem piedāvājot savu skatījumu par novada kopējo attīstību. Domāju, ka te vairs nevarēs skaļi bļaustīties, ka tas vai cits ir strādājis slikti, jo galdā vajadzēs likt konkrētu piedāvājumu, kā strādāt turpmāk!