Darbs Rojas ostā turpinās kā ierasts

Rojas novads

Neskatoties uz situāciju valstī un pasaulē, darbs Rojas ostā turpinās, tāpat kā līdz šim — zvejas flote darbojās gandrīz visu ziemu un arī kravas kuģu kustība nav apstājusies. Rojas ostas kapteinis Gunārs Reinholds, kurš Rojas novada sporta skolā atbild par jauno burātāju paaudzi, norāda, ka gatavošanās darbi jaunajai sezonai atsāksies aprīlī.
«Šobrīd burāšanas sezona vēl nav sākusies — parasti tā tiek atklāta maijā. Līdz tam notiks aktīvi sagatavošanās darbi. Rojas novada sporta skolā mācību process pagaidām tiek organizēts attālināti. Aprīlī, kad sāks palikt siltāks, gatavosim laivas un tad kaut kas notiks arī klātienē, bet līdz tam vēl jāpaciešas,» skaidro Rojas ostas kapteinis G. Reinholds. Viņš atklāj, ka šogad izpaliks lielā regate jūras jahtām, jo ir pamainījies maršruts, bet vasaras vidū tiks aizvadīta regate jauniešiem «Rojas lielā balva», kas parasti pulcē ievērojamu dalībnieku skaitu. Tiks organizētas arī bērniem paredzētās regates, un vietējiem būs iespēja piedalīties sacensību atklāšanā.
«Kas attiecas uz ostu, zvejas flotes darbība nav apstājusies, izņemot nedēļu, kad ostā bija sadzīts ledus. Zvejnieki strādā, zivtiņas tiek piegādātas, un viss notiek. Arī kravas kuģis ir ostā jau kopš jaunā gada. Nevarētu teikt, ka «Covid-19» ostas darbību ir ietekmējis. Tā kā mums ir sertificēts darbinieks un savs doks (speciāla ostas celtne, kurā iespējams atsegtu kuģa zemūdens daļu, lai veiktu pārbaudi vai remontu — A. B.), pie mums bieži vien vēršas pēc palīdzības. Kuģiem ik pēc pieciem gadiem jāatjauno klase — varam tos uzvilkt augšā, apskatīt zemūdens daļu, izmērīt korpusu un veikt nepieciešamos remontdarbus. Nesen uz ūdens virsmas atgriezās pasažieru kuģītis «Jūrmala», kas šeit atrodas jau gandrīz gadu. Ne visās ostās to var izdarīt, bet pie mums šī iespēja vēl pastāv,» norāda kapteinis.