Talsenieku ražotie disku golfa grozi saņēmuši augstāko novērtējumu

Uzņēmējdarbība

Talsos esošais Deviņkalnu disku golfa parks kļuvis par iecienītu aktīvās atpūtas vietu. Tas vienkopus pulcē gan iesācējus, gan profesionāļus. Pavisam nesen trases saimnieki saņēma lielisku ziņu no Amerikas — talsenieki kļuvuši par pirmajiem latviešiem, kuru ražotie grozi saņēmuši Pasaules Disku golfa asociācijas sertifikātu. Tas nozīmē, ka turpmāk šos grozus varēs izmantot visās augstākā mēroga sacensībās.
«Izvērtējot, vai grozam tiks piešķirts sertifikāts, Pasaules Disku golfa asociācija ņēma vērā izmērus, ķēžu skaitu un citas nianses… Arī kvalitātes standartu — lai brīdī, kad cilvēks iemet disku grozā, tas pa spraudziņām nevarētu izkrist ārā,» skaidro Deviņkalnu disku golfa parka pārstāvis Kalvis Frīdenbergs. «No vairākām kategorijām mēs pretendējām uz augstāko. Nosūtījām grozu testēšanai uz Ameriku un trešdienas vakarā saņēmām pozitīvu atbildi. Nu Talsos ražotos grozus varēs izmantot arī pasaules līmeņa sacensībās. Pirms tam mums bija zināmi ierobežojumi, bet šajā brīdī no tehniskā viedokļa ierobežojumu nav.»
Pirms diviem gadiem Talsos tika aizvadītas pirmās lielāka mēroga sacensības — «9Hill Open», bet pērn «Covid-19» dēļ visa veida sacensības tika atceltas. Diemžēl arī rudenī pandēmijas dēļ ideju neizdevās realizēt. «Šobrīd sacensības ir pārliktas uz 1. maiju. Plānots, ka tajās piedalīsies spēlētāji no sešām dažādām pasaules valstīm. Pārsvarā no Baltijas, bet būs dalībnieki arī no Zviedrijas, Norvēģijas un Dānijas. Pašlaik nogaidām un ceram uz pozitīvu iznākumu. Arī cita veida sacensības šobrīd netiek organizētas, bet treniņi notiek individuāli. Spēlētāju skaits Latvijā, Eiropā un visā pasaulē paliek arvien lielāks. Disku golfs ir sporta veids, kura popularitāte «Covid-19» ietekmē pieaug, jo ir iespējams ievērot visus ierobežojumus un vienlaikus baudīt atrašanos svaigā gaisā,» atzīst K. Frīdenbergs.