Policija dzīvoklī konstatēja, iespējams, marihuānu

Talsu novads

Trešdien, 17. februārī, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas uz aizdomu pamata par marihuānas audzēšanu veica kratīšanu kāda vīrieša dzīvoklī Talsu novadā.
Dzīvoklī tika konstatēta paštaisīta telts, kura aprīkota ar siltumu, ventilatoriem, termometru un visu, kas nepieciešams marihuānas audzēšanai. Likumsargi izņēma 28 polietilēna maisiņus ar izžāvētu zaļganbrūnas augu valsts izcelsmes vielu, iespējams, marihuānu, kasti ar augu stublājiem un lapām, kā arī aprīkojumu un ķimikālijas. Izņemtās vielas ir nosūtītas uz ekspertīzi, lai noskaidrotu to precīzu daudzumu.
Vīrietis iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkohola reibumā un bez tiesībām. Persona savu vainu izdarītajā atzīst un apgalvo, ka viņa nodoms nav bijis marihuānu realizēt — viņš to audzējis paša lietošanai.
Šobrīd Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirknī par notikušo ir uzsākts kriminālprocess par narkotiskās vai psihotropās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu. Saskaņā ar Krimināllikuma par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.
Madara Šeršņova,
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos