«Strādāt sava prieka un patiesas pārliecības vārdā»

Uzņēmējdarbība

Novadniece Olga Blumbaha ir 2018. gada nogalē dibinātā uzņēmuma «SKIM gardumi» īpašniece. Sieviete ilgus gadus strādāja par komercpriekšmetu skolotāju, taču pienāca brīdis, kad viņa atskārta, ka vēlas strādāt pārliecības vārdā un veidot pati savu mazo biznesu. Olga jau izsenis devusi priekšroku dabīgiem saldumiem, tāpēc viņas uzņēmuma produkcija gatavota tikai no dabīgu augļu sulām un citām dabas veltēm, nepievienojot mākslīgas krāsvielas vai mākslīgos saldinātājus. Olga Blumbaha dalās pieredzē, kas veidojusies vairāk nekā divu gadu garumā.
«Mums katram, neskatoties uz iegūto izglītību, vienā brīdī nāk atziņa — gribu darīt to, kam varbūt pietrūcis laika un kas nebūtu tikai iešana uz darbu, bet strādāšana sava prieka un patiesas pārliecības vārdā. Esmu ekonomikas maģistre un ieguvusi arī pedagoģisko izglītību. Man ļoti patīk un lielu gandarījumu dod darbs ar skolēniem skolā, ar jauniešiem dažādos kursos vai semināros un aktīva darba meklētājiem mācību centrā «Buts»,» atklāj uzņēmēja.
Olga vienmēr mēģina studentiem dot to, ko pati zina, kā arī ir ļoti priecīga par daudzajām idejām, ko īsteno jaunieši un dažādu kursu klausītāji. Savās lekcijās viņa mēģina runāt par reālo dzīvi, nevis tikai skaidrot teorētisko vielu, jo viens no viņas uzskatiem ir, ka dzīvē ne vienmēr ir tā, kā rakstīts grāmatās.
Idejas jau pašas nāk
«Vienā brīdī sapratu — gribu atkal pati savu mazo biznesiņu. Ideja bija gatavot dažādu dabisko sulu želejkonfektes. Kāpēc konfektes? Tāpēc, ka bērni vienmēr grib kaut ko saldu, vienmēr rociņa stiepsies pēc kāda kāruma. Un man vienmēr gribējies, lai bērni un tie, kam garšo kārumi, var baudīt bez ķīmiskām krāsvielām un citām piedevām saldos našķus. Kāpēc nosaukums «SKIM»? Atjautīgākie jau pateiks uzreiz — tas ir vārds «Miks» no otra gala — un tā ir mana mazdēla Mika ideja. Tā radās «SKIM gardumi»,» atmiņās dalās Olga.
«Sākums bija pirms četriem gadiem. Ideja jau bija, bet pagāja gandrīz divi mēneši, kamēr rezultāts bija tāds, kādu to biju izsapņojusi. Paldies maniem Laidzes tehnikuma kolēģiem, tie bija pirmie un galvenie degustatori un vērtētāji. Sākumā bija tikai smiltsērkšķu želejkonfektes, bet šobrīd «SKIM gardumi» piedāvā dabīgo sulu želejkonfektes no zemeņu, meža aveņu, rabarberu, upeņu, smiltsērkšķu, ķiršu, pīlādžu, jāņogu, vīnogu, brūkleņu, dzērveņu, ērkšķogu, piparmētru sulām. Paplašinot sortimentu, piedāvāju meža aveņu dzinumu novārījumu, upeņu sulas ar ingveru, plūškoka ogu sulas ar priežu dzinumu novārījumu, smiltsērkšķu sulas ar čili, priežu dzinumu un Islandes ķērpju novārījuma, liepziedu, kā arī gaiļbiksīšu ziedu novārījuma želejkonfektes. Idejas jau pašas nāk — jāmāk tikai paskatīties dabā.
Nevaru nepieminēt arī savu unikālo produktu, kas tapis sadarbībā ar Vandzenes kazkopi Kristīni Pilienu — kazu piena sūkalu želejkonfektes ar dažādu sulu piedevām. Izstādē «Riga Food 2020» pazīstamais šefpavārs Mārtiņš Rītiņš par šīm konfektēm teica: «Esmu uz pauzes. Ko tik neizdomā mūsu mājražotāji!» Produkts ir ļoti pieprasīts arī sportistu vidū, jo satur dabisko proteīnu.»
Bieži jautā — vai konfektes satur cukuru?
«Atbildu, jā, cukuru satur, jo nekad neizmantošu nevienu mākslīgo saldinātāju, lai tikai varētu rakstīt — «bez cukura», kas bieži vien tirgū nostrādā kā reklāmas triks. Manis gatavotos saldumus var lietot arī vegāni, jo strādāju tikai ar biopektīnu, neizmantoju želatīnu. Tā kā esmu komercpriekšmetu pasniedzēja, ļoti labi saprotu, ko vajag pircējam un kas ir tie vārdiņi, kuri iedarbojas. Vienmēr saku — labāk uzēdiet dabisko konfekti ar cukuru un ejiet sportot, nevis mākslīgos saldumus un esiet mazkustīgi,» pārliecību pauž uzņēmēja.
Bez dabīgo sulu želejkonfektēm Olgas uzņēmums piedāvā arī sīrupus un jūras sāli ar dažādām piedevām. Mājražotājs ir strauji audzis un patlaban tā produkciju var iegādāties Talsos, kafejnīcā «Ie-pauzē», mājražotāju veikalā «Talsu novada garša», četrās tirdzniecības vietās Rīgā, kā arī Ventspilī, Kuldīgā, Snēpelē, Ogrē, Siguldā, Liepājā, Jelgavā, Engurē, Laucienē, Tallinā. Bieži vien saimniece produkciju sūta arī ar pakomātu starpniecību gan Latvijas, gan Baltijas ietvaros.
«Lai labi garšo «SKIM gardumi»!» novēl Olga Blumbaha un teic lielu paldies saviem klientiem, sadarbības partneriem un tiem, kas atbalsta mazos mājražotājus šajā sarežģītajā laikā.