«Ietrāpījām cilvēku sirsniņās»

Talsu novads

Tuvojoties mīlestības svētkiem 14. februārī, ko daudzviet pasaulē atzīmē kā visu mīlētāju jeb Valentīna dienu, pārsteigums šogad radīts arī Talsu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem. Pilsētas laukumā negaidīti uzradies sniegavīru pāris.
Šo ledus skulptūru veidojis SIA «Frostiart Baltic» (Ledusdizains.lv) vadītājs, talsenieks Eduards Sūniņš sadarbībā ar pasaulē atzinību guvušajiem tēlniekiem un māksliniekiem, bijušo talsenieku Kārli Īli un Maiju Īli. Sniegavīru skulptūras izveidošana ilgusi divas nedēļas — pirmajā saldēts ledus no īpaši attīrīta ūdens, bet otrajā izveidota pati skulptūra. Tai esot jau Talsos, pamatnē iegravēta Talsu saulīte, padarot to īpašu pilsētai. Sniegavīru pāris būs aplūkojams tik ilgi, cik to ļaus laika apstākļi.
Aizvadītās nedēļas izskaņā pastaigu pa Talsiem īpašu padarīja ne tikai mīlīgais sniegavīru pāris, bet arī vakara stundās gaismas un muzikālā noskaņa un Talsu ezera promenādes apkārtnē. Par to parūpējās Miķelis Katlaps un viņa komanda no SIA «Audioline».
«Katru nedēļu ar kolēģiem mums ir sapulce, kurā plānojam darāmo. Tas, ka nenotiek redzamie pasākumi, nenozīmē, ka viss ir apstājies. Darbu ir daudz, esam iesaistīti vairākos projektos, sniedzam idejas Valsts kultūrkapitāla fondam. Šajā laikā arī radās jautājums par mīlestības dienu. Vienmēr esam domājuši, kā izcelt mūsu talseniekus, kas kaut ko dara. Kolēģe Gundega Lūse ieminējās, ka Eduards ir talsenieks un nodarbojas ar ledus skulptūrām. Tā arī tapa ideja, ka Talsos varētu izstādīt ledus skulptūru. Ņemot vērā visus ierobežojumus, nolēmām izmantot Pilsētas laukumu, egles vietu,» atklāj tautas nama vadītāja Dace Obodovska. Ledus skulptūru izveidē ir daudz dažādu tēmu un variantu, ko attēlot. Tā kā tuvojās Valentīna diena, skaidrs bijis, ka attēlotajam jābūt par mīlestības tēmu. «Ārā ir burvīga ziema un viens no tās simboliem ir sniegavīrs, kas patīk gan bērniem, gan ģimenēm. Tāpēc izdomājām, ka sniegavīru pārītis būtu šim laikam piemērots. Rezultāts ir izcils. Paldies jāsaka arī Miķelim Katlapam ar komandu, jo dienā, kad plānojām visas aktivitātes ar ledus skulptūru, viņš piezvanīja un piedāvāja aparatūru un skaņu, lai nedēļas beigās īpašāk izgaismotu Pilskalnu! Tā, visam veiksmīgi saliekoties kopā, tapa īpaša nedēļas nogale. Šis bija īstais brīdis, kad ietrāpījām cilvēku sirsniņās,» priecājas Dace. Tas esot visa Talsu tautas nama kolēģu, Talsu novada pašvaldības vadības, Talsu pilsētas pārvaldes vadītāja un atsaucīgo talsenieku nopelns.
Pilsētas kultūras dzīves vadītāja teic, ka pašlaik dažādu pasākumu plānošanu ietekmē valstī noteiktie ierobežojumi un neziņa, kā būs tālāk. Šogad plānotas arī vairākas jaunas iniciatīvas, piemēram, promenādes svētki Talsos pavasarī, Lielās ielas svētki maijā, lai dzīvības elpu dotu arī pilsētas vecākajai daļai. Tā kā rallijs šogad iekrīt pilsētas svētku laikā, tos plānots pārcelt uz septembri. Īpašs darbs notiekot pie Talsu tautas nama grāmatas izveides. 2022. gada janvārī pilsētas viens no galvenajiem namiem svinēs 110 gadu jubileju. Tai par godu plānots izdot grāmatu, kurā būs apkopota nama vēsture un fotoliecības šo gadu laikā. Ja arī kādam no lasītājiem ir saglabājusies kāda interesanta informācija, fotoliecības, aicināti sazināties ar Talsu tautas namu. Īpaši liels prieks būtu saņemt fotoliecības un stāstus par namā notikušo pagājušā gadsimta 20., 30., 40. un 50. gados. «Mums idejas ir un esam gatavi strādāt, tikai gaidām zaļo gaismu no valdības un brīdi, kad vīruss atkāpsies,» teic D. Obodovska.