Baltijas kauss biatlonā

Sports

Talsu biatlonistiem bija tā iespēja kā Latvijas pārstāvjiem piedalīties Baltijas kausa sacensībās biatlonā, kas 23. un 24. janvārī notika Igaunijas pilsētā Hanjā — Munameģa kalna pakājē. Mums visiem zināmu apstākļu dēļ šīs bija ziemas sezonas pirmās sacensības. Mūsu galvenais mērķis bija uzkrāt sacensību pieredzi un pārbaudīt savu gatavību uz igauņu un lietuviešu fona.
Pirmajā dienā dalībnieki sacentās biatlona sprinta distancē. Viktorija Spruģevica 7,5 km distancē S19 grupas jauniešu konkurencē izcīnīja 8. vietu. V17 grupas jauniešiem 7,5 km distancē Kristiāns Kārlsbergs izcīnīja 10. vietu, Aleksis Samcēvičs — 16. vietu, Erasts Bobrovs — 17. vietu un Kristers Kalašņikovs — 19. vietu. Otrā dienā bija paredzēti masu starti. 10 km masu startā mazliet augstāk pakāpties izdevās V. Spruģevicai (6. vieta). Mūsu puiši 10 km distanci uzsāka diezgan labi — līdz trešajai šautuvei K. Kārlsbergs cīnījās līderu grupā. Arī pārējie dalībnieki turpat vien bija, bet izvēlētais slēpošanas temps atspēlējās stāvus šaušanā, kas mūsu puišus diemžēl pievīla. K. Kārlsbergs finišēja 7. vietā, K. Kalašņikovs — 11. vietā, E. Bobrovs — 17. vietā un A. Samcēvičs — 19. vietā.
Pirmo ziemas sacensību skola mums parādīja, ka vēl ir daudz ko pilnveidot, — sākot ar koncentrēšanos, pareizu patronu skaita salādēšanu, soda apļu veikšanu un beidzot ar funkcionālās un tehniskās sagatavotības pilnveidi. Jāsaka liels paldies sporta skolas vadībai, pašvaldībai, Latvijas Biatlona federācijai un audzēkņu vecākiem, kuri palīdzēja nokārtot dokumentus, formalitātes un atbalstīja finansiāli, lai šajā sarežģītajā laikā mēs likumīgi un sekmīgi varētu tikt uz šīm sacensībām un atgrieztos mājās. Tas šoreiz bija ne mazāk liels izaicinājums.
Andris Šņoriņš,
biatlona treneris