Skaistākais skatlogs Talsos — ziedu salonam «Kreimenīte»

Uzņēmējdarbība

Otro gadu Talsu novada pašvaldība izsludināja konkursu «Ziemassvētku skatlogs Talsu novada pilsētās», aicinot iedzīvotājus un uzņēmējus pieteikt vērtēšanai svētkiem sapostās vietas Talsos, Sabilē, Stendē un Valdemārpilī. Vērtēšana notika no 15. līdz 18. decembrim.
Visvairāk pieteikumu šogad saņemti no Talsu pilsētas, kopumā 11, tam seko Sabile ar sešiem. Savukārt Stendē un Valdemārpilī vērtēšanai izvirzīti divi pretendenti. Pretendentus vērtēja pēc vairākiem kritērijiem: objekta vizuālā koptēla mākslinieciskā kvalitāte, idejas, izpildījuma un pielietoto materiālu oriģinalitāte, noformējuma atbilstība uzņēmuma darbības veidam, noformējuma saderība ar objekta arhitektonisko tēlu un pilsētas vidi, katrā no vērtēšanas kritērijiem saņemot no nulles līdz pieciem punktiem. Pēc rezultātu apkopošanas zināms, ka ar skaistāko Ziemassvētkiem noformēto skatlogu Talsu pilsētā var lepoties ziedu salons «Kreimenīte», otrajā vietā — SIA «Janvāri», bet trešajā — audēju kopa «Talse».
Sabilē pirmo vietu šogad ieguva IK «Bodīte 7»​. Stendē — kafejnīca «Lāsīte» jeb SIA «Miels», bet Valdemārpilī — Zanes Bitmanes frizētava. Stendē un Sabilē abi uzņēmumi uzvarēja arī pagājušajā gadā.
Pašvaldības vides dizainere Ildze Ose «Talsu Vēstīm» teic, ka šogad un arī pērn žūrija, vērtējot dalībniekus, īpašu vērību pievērsa tieši dekorāciju orģinalitātei un noformējuma atbilstībai objekta darbības veidam. Šogad uzvarētāji bija īpaši padomājuši par kreatīviem risinājumiem, kas prezentē viņu pakalpojumu vai produktus. Kopumā viņu darbs izdaiļo katras konkrētās pilsētas vidi, radot daudz jaukāku svētku atmosfēru. «Jāteic, katrs bija centies un izvēlēties uzvarētāju nebūt nebija viegli. Mēs patiesi novērtējam cilvēku ieguldīto darbu dekorāciju veidošanā,» saka I. Ose.
Decembra sākumā rakstījām, ka konkursa godalgoto vietu ieguvēji saņems balvas — Valdemārpils, Stendes un Sabiles pilsētā katrā būs noteikts viens uzvarētājs, kuru apbalvos ar Talsu novada Pateicību un naudas balvu 150 eiro apmērā, bet Talsu pilsētā apbalvos trīs labākos konkursa dalībniekus, kas saņems Talsu novada Pateicību, kā arī naudas balvu. Pirmās vietas ieguvējs —150 eiro, otrās vietas ieguvējs — 100 eiro, bet trešās vietas ieguvējs — 50 eiro.