Izvēlēts vides objekts izbūvējamā apļa vidū

Talsu novads

No 10. novembra līdz 13. decembrim iedzīvotājiem sociālajā saziņas vietnē «Facebook» Talsu novada pašvaldības profilā «Talsu novads» bija iespēja izteikt viedokli par piemērotāko vides objektu, kas atrastos pašlaik izbūvējamā rotācijas apļa Brīvības—F. Blumbaha—Saules—Stendes ielu krustojumā. Visvairāk balsu ieguva Talsu pilsētas ģerboņa atveidojums lielizmēra objektā, kura lodveida zāliena seguma apakšdaļa simbolizē deviņus Talsu pilsētas pakalnus, bet roka, kas virs tā slejas,— spēku un varu. To arī plānots īstenot.
Atbildot uz «Talsu Vēstu» jautājumu, kāpēc piemērotākā vides objekta izvēlē dota iespēja viedokli iedzīvotājiem izteikt tikai sociālās saziņas vietnē «Facebook», pašvaldības mārketinga speciāliste Dana Felkere-Bērziņa skaidro, ka saskata tajā vairākus ieguvumus. «Tas ir salīdzinoši vienkāršs aptaujas formāts, kas ļauj atspoguļot aptaujas mērķi, tā izvēles iespējas un sniedz iespēju iedzīvotājiem salīdzinoši ātrā un ērtā veidā izdarīt savu izvēli par labu kādam no vides objektiem. Talsu novada pašvaldība ir gandarīta par iedzīvotāju atsaucību un novērtē iesaisti šī lēmuma pieņemšanā,» viņa saka.
Par Talsu pilsētas ģerboņa atveidojumu lielizmēra objektā, kura lodveida zāliena seguma apakšdaļa simbolizē deviņus Talsu pilsētas pakalnus, bet roka, kas virs tā slejas, heraldikā simbolizē spēku un varu, nobalsoja 777 cilvēki. Ideju par vēsturiskā Talsu pilsētas robežstaba uzstādīšanu rotācijas apļa centrā atbalstīja 696 cilvēki, bet 374 aptaujas dalībnieki izteica atbalstu idejai par nerūsējošā tērauda spirāli, ko caurvij Talsu brunča raksts un uz kā vainagojošās daļas novietots Talsu ģerbonis. Ideja par Talsu pilsētas deviņu pakalnu atveidojumu no nerūsējošā tērauda izgatavotiem deviņiem lokiem, attēlojot to augstumu, saņēma 54 balsis. Informāciju par izvēlēto vides objekta skici nodos būvprojekta autoram izvērtēšanai, apzinās izgatavošanas izmaksas. Zināms, ka jauna vides objekta izstrādei paredzēti līdz 20 000 eiro.
Interesējoties, kas notiks ar līdzšinējo Talsu pilsētas robežstabu ar Talsu pilsētas ģerboņa atveidojumu, D. Felkere-Bērziņa skaidro, ka, uzsākot būvdarbus, konstatēts, ka līdzšinējais robežstabs ir tehniski novecojis un tā tālākā izmantošana tādā stāvoklī nebija iespējama. «Vienlaikus jāsaka — ja iedzīvotāji izvēlētos šo vides objekta variantu kā tīkamāko, tas tiktu pilnībā rekonstruēts, lai būtu drošs, kļūtu vizuāli atkal estētisks un varētu kalpot kā daļa no pilsētvides objektiem un reprezentācijas elementiem. Talsu novada muzejs ir izrādījis interesi par līdzšinējo robežstaba iegūšanu savā īpašumā. Šobrīd tiek apzinātas tehniskās detaļas, lai objekta pārņemšana veiksmīgi varētu notikt,» atklāj pašvaldības pārstāve.