«Ceru, ka man priekšā ir nākamais brīnums!»

Personības

2015. gada 8. martā durvis Talsu novada muzejā vēra Latvijā pirmais Klaunu muzejs. Tas šo gadu laikā spējis pulcināt cilvēkus no malu malām, kļūstot par vienu no magnētiem tūrisma piesaistē pilsētā. Nākamā gada februārī muzejam beigsies piecu gadu noslēgtais telpu nomas līgums, un no sarunas ar Talsu novada muzeja pārstāvjiem kļuvis skaidrs, ka telpas būs vajadzīgas pašam muzejam. Klaunu muzejs ir jaunu telpu meklējumos.
Ilze neslēpj, ka interesēties par telpu pieejamību vērsusies arī Talsu novada pašvaldībā, bet atbildi joprojām nav saņēmusi. Arī interesējoties par telpu nomas maksām vecpilsētā, atklājies, ka tad jārēķinās ar vairākiem simtiem eiro mēnesī, kas klaunam nav paceļami.
Tai pašā laikā piedāvājumi par muzeja pārcelšanos uz citām telpām saņemti no blakus novadiem. Ja neizdošoties telpas atrast Talsos, cita varianta nebūšot, kā izskatīt šos piedāvājumus. «Kur dabūšu telpas, tur arī iešu. Pašlaik viss ir procesā un vēl nezinu, kur tas būs. Esošais telpas nomas līgums bija uz pieciem gadiem un februārī beigsies,» saka Klaunu muzeja saimniece I. Pumpure. Arī uz pašvaldībā iesniegto iesniegumu pēc mēnesi ilgas gaidīšanas atbilde nav saņemta.
«Šī mēneša laikā saņēmos un ieliku sociālajā saziņas vietnē «Facebook» šo ierakstu, ka muzejs ir jaunu telpu meklējumos. Tas nebija viegls lēmums, jo ir grūti kādam kaut ko prasīt. Redzot, kāda ir cilvēku atsaucība, liktās skumjās emocijzīmes pie ieraksta, es raudāju. Saņēmu arī uzmundrinājumus un ieteikumus,» teic I. Pumpure, piebilzdama, ka telpu piedāvājumi saņemti ne no Talsu, bet no citiem novadiem. «Protams, ka labāk būtu palikt Talsos. Taču, ja šeit nekā nav, kaut kur tomēr klaunu kolekciju vēlos izlikt. Es varu to salikt kastēs, bet man žēl būtu to darīt,» izskan sarunā teiktais.
Interesējoties, kādas telpas būtu nepieciešamas Klaunu muzejam, saņemu atbildi, ka tām vajadzētu būt vietā, kur ir vairāki tūrisma piedāvājumi, jo apmeklētāji šo gadu laikā ne reizi vien jautājuši, kas vēl tuvākā apkaimē apskatāms vai darāms. Klaunus izzināt braukuši gan lieli, gan mazi no netālu esošajiem novadiem, kā arī attālākām Latvijas vietām. Arī atsākoties skolai 1. septembrī, Klaunu muzejā bija dzirdamas bērnu čalas.
Kopš spēkā ir ierobežojumi vīrusa «Covid-19» ierobežošanai, Klaunu muzejs apmeklētājiem ir slēgts. «Nākamā gada februāra beigās arī jābūt skaidrībai, kādās telpās un kur tupmāk muzejs atradīsies. Ja agrāk Klaunu muzejā notika ballītes, tagad ir vairāk vēlme strādāt ar tūristiem. Es ticu brīnumiem. Kā es kļuvu par klaunu un radās šī vieta (Klaunu muzejs) jau bija brīnums. Ceru, ka man priekšā ir nākamais brīnums! Es gaidu to!» teic I. Pumpure.