«Produkciju gatavoju kā sev, savai ģimenei»

Uzņēmējdarbība

Anda un Jānis Maslobojevi ir uzņēmēji un mājražotāji no Rojas. 2019. gada pavasarī viņi izveidoja savu ģimenes uzņēmumu SIA «Stagarēni», kurā nodarbojas ar zivju apstrādi mājas ap-stākļos un ražotās produkcijas tirdzniecību savā veikalā.
Uzņēmīgās sievietes dzīvē zivis ir bijušas vienmēr, lai arī kur būtu vedis viņas dzīves ceļš. Andas vectētiņš bija zvejnieks, kurš kūpināja visgaršīgākās paša ķertās zivis. Arī vīra dzīve un darbs ir bijis saistīts ar zivsaimniecību — četrus gadus viņš strādāja Norvēģijas zivju apstrādes uzņēmumā. Lai ģimene būtu kopā, bija jāizdara izvēle — pārcelties uz dzīvi Norvēģijā vai mēģināt radīt darba iespējas sev.
Ideja par sava veikala atvēršanu dzima brīdī, kad Andas vīrs strādāja Norvēģijā. Ģimenei radās iespēja atvērt savu veikalu, tāpēc viņi uzdrīkstējās mēģināt un radīt darbavietu paši sev.
«Mēs nodarbojamies ar zivju pārstrādi, gatavojam zivju produkciju mājas apstākļos. Uzņēmuma nosaukums ir «Stagarēni», un mājražošanas lokācija ir Kaltene, vien dažus soļus no jūras krasta,» viesojoties Maslobojevu ģimenes mājās Kaltenē, atklāj Anda un piebilst, ka ikdiena gan ir tik aizņemta un darbu piepildīta, ka bieži vien nesanāk laika aizskriet līdz liedagam. «Uzņēmuma nosaukuma izveidošana nesagādāja grūtības, jo mums katram ir savas «adatiņas» kā mazam stagarēnam,» turpina uzņēmēja. «Tas ir ģimenes uzņēmums, mūsu komandas darbs. Cenšamies un pēc iespējas vairāk vēlamies mūsu ražotajā produkcijā izmantot vietējās zivis. Mēs viens otru atbalstām un motivējam arī grūtākos brīžos. Ir svarīgi, ka tava ģimene ir tavs lielākais atbalsts,» atzīst Anda. «Priecājamies un esam pateicīgi mūsu klientiem! Sirds smaida, ja vēl kādam garšo mūsu ģimenes ražotie produkti. Ir mūsu produkcijas piekritēji, kuri mēro ceļu no Rīgas, Tukuma, Talsiem, Jūrmalas… Tātad — garšo, un tas arī priecē! Es visu produkciju gatavoju kā sev, savai ģimenei, jo tā man ir īpaša. Mēs priecājamies, ka pircēji mūs novērtē un atgriežas mūsu veikaliņā atkārtoti, lai iegādātos mūsu ražoto produkciju, kā arī ieteiktu to citiem.»

Elīza Vegnere