Talsu vecpilsētas idillei — mākslas preču veikaliņš

Uzņēmējdarbība

Vai jums ir kāda īpaša lieta vai vieta, kas saistās ar svētkiem? Man ir! Un jau četrus gadus. Tas ir brīnišķīgais veikaliņš «Hobby & Art», bez kura neiztieku nevienā savas dzīves priecīgajā notikumā. Gribētos pat teikt, ka tā ir radošu cilvēku paradīze, jo tur visa kā ir tik daudz, ka idejas rodas pašas no sevis.
Jā, patiesi,— aizej un vienmēr kaut ko ieraugi, pat tad, ja ieradies esi ar izmisīgu jautājumu: «Nu ko lai neierastu sameistaro cilvēkam, kuram kaut ko trāpīgu nopirkt ir neiespējami?» Lai arī «Hobby & Art», ko vietējie dēvē par mākslas veikaliņu, lielāku uzsvaru liek uz izejmateriālu tirdzniecību, tajā var atrast arī pa kādai gatavai «pērlei». Veikalā atrodami dažādi sīkumiņi, nieciņi un krikumiņi, kas iedod lielu prieku un liek raisīties radošām idejām arī tādiem cilvēkiem, kam visu mūžu licies, ka uz galvas ir uzlikts vāks un iedvesmai piekļuve liegta.
Talseniekiem bija vajadzība
Ja runājam par «Hobby & Art» rašanos, tad nevar nepieminēt, ka tā bijusi kā dabiska nepieciešamība bagātināt kancelejas preču veikala «K.S.M» trešo burtu, kas apzīmē mākslu. (Ja kādam radies jautājums, kas slēpjas zem katra no burtiem, tad daru zināmu, ka «K»—kantorim, «S»—skolai, «M»—mākslai.) Uzņēmums kancelejas preču tirdzniecībā darbojas jau kopš 1993. gada, kad plaši lietots bija kantora jēdziens un par biroju vēl nerunāja.
Preces mākslinieciskām izpausmēm kancelejas preču veikalā vairāk bijušas bērnu auditorijai, taču arī tām vieta tur kļuvusi par šauru. Kad vienai no veikala «K.S.M» smaidīgajām meitenēm radusies personīga nepieciešamība pēc daudzveidīgiem izejmateriāliem, lai strādātu ar svētdienskolas bērniem, jo Talsos bijušas pieejamas tikai pašas primitīvākās lietas, tad vajadzība pēc kaut kā oriģināla mudinājusi lūkoties tālāk. Tāpat radoši cilvēki dalījušies savā bēdā, ka Talsos nav iespējas nopirkt mākslas nodarbēm nepieciešamo un pēc katra mazākā nieka jādodas uz Rīgu, tāpēc ideja par «Hobby & Art» jau kļuvusi vitāli svarīga.
Mākslas preču veikaliņam — māksliniecisks šarms
2016. gada vasarā tika atjaunota 19. gadsimta beigās celtā ēka Zvaigžņu ielā 4, kas no bēdīga paskata ieguvusi saulainu un skaistu tēlu, Talsu vecpilsētas ainavai tik ļoti piemērotu. Pēc Talsu arhitekta Kļaviņa projekta tapusi ēka, kas šobrīd priecē talseniekus un vecpilsētas apmeklētājus. Kad garāmgājēji bieži apstājušies un fotografējuši namu, tas vēl vairāk licis apjaust, ka šī ēka ir ļoti piemērota mākslai, tāpēc vajag rīkoties. Un tā paša gada 1. decembrī durvis vēra veikaliņš «Hobby & Art». Tas Talsu gleznot mīlētājiem ietaupījis garos braucienus uz Rīgu, tāpat radošie talsenieki noteikti zina, kas atrodams mākslas un radošo hobiju preču veikaliņā, tādēļ vienaldzīgi garām paiet gluži vienkārši nevar. Un, kā pastāsta «Hobby & Art» viena no darbiniecēm, «apbrīnojami ir tas, ka visu šo četru gadu laikā te katru dienu ienāk kāds cilvēks, kas nav zinājis, ka Talsos ir šāds veikals, un parasti ir ļoti pārsteigts par bagāto piedāvājumu. »
Talsi ir bagāti ar radošiem cilvēkiem
Veikaliņa vienmēr izpalīdzīgās darbinieces no sirds neslēpj prieku, ka Talsos ir ļoti daudz radošu cilvēku — mākslinieku, rokdarbnieku, tādi, kas veido no polimērmāliem, krāsām un vēl, un vēl… «Un Hobby & Art» jau nav tikai māksliniekiem vien, jo radošo hobiju ir tik ļoti daudz! Tā pamazām esam izauguši, ka nu pircējam varam piedāvāt bagātīgu piedāvājumu. Arī tad, ja vajag lielos daudzumos, viss tiek ātri noorganizēts. Liela nozīme ir tam, ka veikalā ir ļoti kvalitatīva prece. Interesenti noteikti šeit atradīs to, ko sirds vēlas, lai radoši izpaustos. Galvenā doma par to, lai talseniekiem būtu iespēja iegādāties visu nepieciešamo radošiem darbiem, ir bez šaubām attaisnojusies,» teic veikaliņa darbinieces, priecājoties, ka talseniekiem ir vajadzība, kas veikaliņā rod savu piepildījumu.