Rojas novads «nolikts uz pauzes»

Rojas novads

Kopš pagājušās nedēļas otrās puses saslimstība ar vīrusu «Covid-19» pieaugusi Rojas novadā, kur līdz šim saslimstības rādītājs bija zems. Interesējoties, kāda situācija ir pašlaik novadā, pašvaldības vadītāja Eva Kārkliņa «Talsu Vēstīm» teic, ka šajā nedēļā novads ir nolikts uz pauzes — nestrādā ne pašvaldības iestādes un struktūrvienības, ne arī izglītības iestādes — skola un bērnudārzs.
Slimību profilakses un kontroles centra dati uz 14. decembri rāda, ka pēdējās 14 dienās Rojas novadā ar «Covid-19» saslimuši 17 cilvēki. Līdz šim novadā paaugstināts saslimstības radītājs nebija novērots, bet tagad gan. Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa teic, ka līdz ar vīrusa izplatību no 11. decembra pašvaldības iestādes, struktūrvienības un arī izglītības iestādes ir slēgtas. «Pagājušajā nedēļā, 9. decembra rītā, mani informēja skolas direktore, ka viņai kāds no skolēniem teicis, ka noticis nesankcionēts jauniešu pasākums. Iespējams, ka to apmeklētāju vidū kāds ir bijis pozitīvs ar šo vīrusu. Ceturtdienas vakarā sadarbībā ar E. Gulbja laboratoriju un ģimenes ārstes Māras Melderes praksi apzinājām pietuvinātās personas, tai skaitā nepilngadīgos, kurus testējām. Piektdien no rīta saņēmām pirmās atbildes par «Covid-19» pozitīvajiem. Nesaucu domes ārkārtas sēdi, bet izdevu rīkojumu, ka slēdzam pilnīgi visas pašvaldības iestādes un struktūrvienības un strādājam attālināti, lai cilvēkiem būtu mazākas iespējas kopā būt. Piektdien arī parādījās informācija, ka divos novada uzņēmumos ir atklāti saslimšanas gadījumi un kuru darbinieku bērni ir devušies uz skolu. Tā nospiedām visu dzīvi Rojā uz pauzi. 14. decembrī, sazinoties ar ģimenes ārsti, saņēmu ziņu, ka esam pareizi izdarījuši, lai samazinātu cilvēku kontaktēšanos. Mums kā administrācijai tomēr ir jābūt solīti priekšā, lai varētu kontrolēt situāciju. Esam mazs novads, līdz ar to vieglāk to ir izdarīt. Ja vēl laiks būtu jāvelta kaut kādu datu bāzu apmaiņai, fizisko personu datu aizsardzībai, nevis sazvanoties, situācija ar vīrusa izplatību būtu daudz sliktāka. Ja cilvēki skaidri zina, ka viņi ir slimi un dodas uz pašvaldības ie-stādēm, saņem pakalpojumus — tā ir liela bezatbildība,» esošo situāciju skaidro pašvaldības vadītāja. Valsts policijā arī iesniegts iesniegums par jau minēto nesankcionēto pasākumu, jo cilvēkiem par savu rīcību ir atbildība jānes. Līdz šai trešdienai tiks skatīts, kā situācija attīstīties tālāk, jo ir pasūtīti jauni siekalu testi cilvēku pārbaudīšanai. «Lēmumu, kā viss notiks tālāk, kuras pašvaldības iestādes un struktūrvienības atsāks darbu un kā, visticamāk, pieņemsim piektdien, jo būs skaidrāk zināms, vai vīruss turpina izplatīties iedzīvotāju vidū,» teic E. Kārkliņa.
Slimību profilakses un kontroles centra dati uz 14. decembri rāda, ka pēdējās 14 dienās augsta saslimstība saglabājusies arī Talsu novadā — 88, Dundagas un Mērsraga novadā — no 1 līdz 5.