Izstādes klusajā sezonā

Kultūra

Kā zināms, Covida otrajā vilnī muzeji nav slēgti un šobrīd tie ir vienīgā atvērtā kultūrvieta pandēmijas laikā.
Māksliniekus un izstāžu organizētājus (kuratorus) tas priecē, jo izstāžu rīkošanas mašinēriju ir visai grūti apstādināt: katrā izstādē, kura šobrīd notiek, ir ieguldīts daudz laika un darba, daži izstāžu notikumi tiek organizēti pat vairākus gadus, tāpēc ir prieks, ka uz izstādēm muzejos cilvēki nāk, bauda un novērtē mākslinieku un citu šajos procesos iesaistīto cilvēku darba rezultātu. Protams, nav iespējams sarīkot izstāžu atklāšanas pasākumus.
Arī Talsu mākslinieku darbi bija vai arī šobrīd apskatāmi dažādās vietās Latvijā. Divas savu darbu izstādes šī gada nogalē noorganizējis gleznotājs Andris Vītols kopā ar draugu arhitektu Andri Vītolu. Izstādes tā arī saucas: «Divi Andri. Divi Vītoli». Pirmo reizi tā bija skatāma Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes ātrijā; tagad izstāde aizceļojusi uz Ādažu Kultūras centru un tur būs apskatāma vēl līdz gada beigām. Divi draugi un divas radošas personības — vienādos vārdos un uzvārdos: arhitekts Andris Vītols, RTU Arhitektūras fakultātes praktiskais docents rāda savus pēdējos gados realizētos projektus, atzīmējot 77. jubileju, bet gleznotājs Andris Vītols — ne gluži pēdējo gadu glezniecību.
Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā, 11. Novembra krastmalā 35 iekārtota gadskārtējā izstāde «Rudens 2020. Esošais skats», kurā žūrijas sietu izturējuši arī trīs Talsu mākslinieki: Andris Biezbārdis, Elmārs Orniņš un Dagne Ventiņa. Izstāde būs apskatāma līdz 10. janvārim.
Savukārt Jūrmalas pilsētas muzejā līdz 3. janvārim apskatāma starptautiska mākslas projekta «Ziemeļu dimensija» izstāde — latviešu, somu un igauņu mākslinieku gleznas, skulptūras, fotogrāfijas, stikla māksla un video instalācija. Latviešu māksliniekus pārstāv gleznotāji Arturs Akopjans, Barbara Gaile, Madara Gulbis, Elga Grīnvalde, Anita Kalniņa, Kristīne Keire, Māris Upzars, Signe Vanadziņa, Linda Zīvere un 3 Talsu gleznotāji Guna Millersone, Zigurds Poļikovs un Andris Vītols, stikla mākslinieki Bārbala Gulbe, Ernests Vītiņš, fotogrāfs Egils Spuris, tēlnieks Kirils Panteļejevs. Igauniju pārstāv gleznotāji Juss Piho (Juss Piho) un Andress Korts (Andres Koort), somu mākslu pārstāv gleznotāji (Jari Jernstrēms (Jari Järnstrōm), tēlnieki Anna-Kaisa Ant-Vuorinena (Anna-Kaisa Ant-Wuorinen) un Jarmo Vellonens (Jarmo Vellonen), kā arī multimāksliniece Mia Vaire (Mia Waire). Izstādes kurators — Māris Upzars. Visi šīs izstādes autori jau ir satikušies savstarpējās apmaiņas izstādēs Somijā un Latvijā; līdz šim tās organizējusi Agijas Sūnas mākslas galerija.
Guna Millersone,
gleznotāja