Gaida jaunumus par izmaiņām veselības aprūpes jomā

Veselība

Otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta direktore Antra Valdmane pauda, ka, ņemot vērā cilvēkresursu trūkumu, pastāv iespēja, ka būs jāizsludina ārkārtas situācija veselības aprūpes jomā.
Uz jautājumu, vai nevajadzētu ieviest stingrākus «Covid-19» ierobežojumus, Veselības ministrijas pārstāve A. Valdmane atbildēja, ka varbūt būs jāievieš lielāki ierobežojumi, tomēr par to paredzēts spriest 10. decembra Valsts operatīvās medicīniskās komisijas sēdē. Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē 8. decembrī Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta Ārstniecības kvalitātes nodaļas vadītāja Sanita Janka pauda, ka plānveida palīdzība slimnīcās tiks pārtraukta, kad «Covid-19» pacientu gultu noslogojums būs lielāks par 90%, pieņemot, ka vairs nebūs iespējams palielināt šo skaitu. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule sēdē atklāja, ka kopējā «Covid-19» gultu noslodze patlaban ir 73%.
Tā kā publikācijas tapšanas brīdī nav zināms, kas sēdē nolemts, vēloties uzzināt, kā pašlaik darbs norit Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē, sazinājāmies ar filiāles vadītāju Kristīnu Bidzāni, kura sacīja, ka slimnīcā darbs norit bez izmaiņām un tiek gaidīts jaunais ministrijas lēmums, lai zinātu, kā viss noritēs tālāk, piemēram, vai būs jāierobežo plāna operācijas vai ne. Bet pašreiz uzņemšanas nodaļa Talsos darbojas 24 stundas diennaktī, notiek plāna operācijas, tiek sniegta arī ambulatorā palīdzība. Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī gan darbs ir nedaudz apgrūtināts, jo infekciju slimību nodaļā ir «Covid–19» slimnieki.
Kā pastāsta Kristīna Bidzāne, pašreiz lēmums ir atstāts slimnīcu vadītāju rokās. «Mēs skatāmies, kāda ir kopējā situācija vispirms jau ar slimnīcas personālu, kāds ir gultu noslogojums, un tad izvērtējam, vai vajag ko ierobežot vai ne. Pašlaik Talsos slimnīcā ierobežojumu nav. Pie mums cilvēki var griezties 24 stundas diennaktī. Uzņemšana darbojas, tāpat ir pieejams ķirurgs, internists, reanimatologs. Nav nevienam jāpaliek mājās, jāciešas un jāgaida lielākas problēmas. Ir jāgaida rīkojums no ministrijas, lai varētu ko komentēt par tālākajām darbībām,» pauž K. Bidzāne.