Atrast sevī skaisto un neaizstājamo

Personības

Sabiedrībā valdošie stereotipi par modelēm un modes industriju ir daudz un dažādi, taču tikai retais atbilst realitātei. Par to, ko patiesībā nozīmē būt modelei, nu būs iespēja pārliecināties arī talseniecēm. Atsaucoties uz patīkamo pārsteigumu sociālajā saziņas vietnē «Facebook», nolēmu aicināt uz sarunu pārsteiguma vaininieci — Džeinu Amatnieci, kuras pieredze modes industrijā iestiepjas vairāk nekā desmit gadu senā pagātnē.
Modeles karjerai, iekļūstot vienā no lielākajām Parīzes modeļu aģentūrām, Džeina pievērsās jau 15 gadu vecumā. Vēlāk, darbojoties citu valstu starptautiskajās modeļu aģentūrās, viņa piedalījusies vairākos starptautiskos projektos un ir nokļuvusi uz neskaitāmu žurnālu vākiem.
Domāt pozitīvi un pieturēties pie patīkamā
Par savu aģentūru Džeina sapņoja jau tad, kad pati uzsāka gaitas modes industrijā. «Iztēlojos sevi aģenta vietā, domāju — kā būtu, ja būtu, un centos saprast, ko es darītu citādāk. Aģentūru atvēru, būdama septītajā grūtniecības mēnesī. Vairums mammu zina, ka grūtniecības laiks ir brīnumu pilns, — mans brīnums bija lielā enerģija, kura man lika tiekties uz priekšu un neapstāties sava sapņa piepildīšanā. Izaicinājumu, uzsākot kaut ko jaunu, vienmēr ir ļoti daudz. Ejot uz savu mērķi, rēķinājos ar to, kas mani var sagaidīt, un centos lieki nepārdzīvot. Man patīk domāt pozitīvi un pieturēties pie patīkamā. Negatīvās lietas apzinos, izvērtēju, paņemu labāko un pie tā vairs neatgriežos. Jau no paša sākuma iekšēji jutu, ka gribu atvērt modeļu skolu Talsos, bet, dzīvojot Rīgā, sapratu, ka tas jādara tur, kur reāli atrados. 
Šobrīd ar ģimeni esam pārvākušies uz Talsu novadu, kur esmu dzimusi, augusi un ko vienmēr esmu uzskatījusi par savām mājām. Lēmumu pieņēmām praktiski vienas dienas laikā — kad valstī tika izsludināta ārkārtas situācija, jutu ka nebūs labi. Ņemot vērā, ka dzīvojām pašā centrā ar tik tikko dzimušu bērniņu un trīsgadnieku, kurš mājās nevar nosēdēt ne mirkli, tālāko ikdienu nespējām iztēloties. Kad pārcēlāmies uz Talsu novadu, biju priecīga, ka beidzot varēšu realizēt savu sākotnējo ieceri. Atsaucība ir ļoti liela — jūtos lepna par katru meiteni, kura atrodas manā modeļu skolā, un gribu darīt visu nepieciešamo, lai katra no viņām to izjustu. Ņemot vērā pieprasījumu, esam nolēmuši drīzumā uzsākt darbību arī Ventspilī, Liepājā, Jelgavā un, iespējams, Saldū.»
Iespēja ielūkoties modes industrijā
Modeļu skola tika izveidota ar mērķi palīdzēt meitenēm atrast sevī skaisto un neaizstājamo. Tā ir iespēja ielūkoties modes industrijā, gūt panākumus un izdzīvot skaistus mirkļus. Paralēli modeļu skolai Džeina vada arī modeļu aģentūru «Deam model management», kurā tiek uzņemtas potenciālas meitenes gan no modeļu skolas, gan ārpus tās. «Jūtos gandarīta, redzot, ka audzēknes, kuras ir uzsākušas apmācības, ir tik pozitīvi noskaņotas. Modeļu skola ir domāta jebkurai meitenei/jaunietei — bez ierobežojumiem. Viena no lietām, ko palīdzam apgūt, ir horeogrāfija — nodarbības palīdz izkopt ķermeņa kustību plastiku un koordināciju, kā arī palīdz meitenēm uzturēt sevi labā fiziskā formā. Defilē nodarbībās audzēknes apgūst pareizu stāju un gaitu uz podesta, demonstrējot dažāda stila apģērbu, uzturmācībā pilnveido zināšanas attiecībā uz veselīgu uzturu un vitamīnu lietošanu, bet psiholoģijā gūst zināšanas, ko iespējams pielietot ikdienas saskarsmē un konfliktsituāciju risināšanā. Stāstām, kā gūt panākumus personīgajā dzīvē un darbā, kā pārvarēt neveiksmes, iegūt ticību sev un pārliecību par savām spējām. Aktiermeistarībā meitenēm tiek dota iespēja apgūt kustības, izcelt individualitāti un raksturu modes skatēs, iejusties tēlā un nospēlēt atšķirīgas lomas. Iepazīstamies arī ar dažādiem ģērbšanās stiliem, mācām veidot savu tēlu, dodam padomus skaistumkopšanas jomā un mācām, kā izskatīties skaisti un kopti gan ikdienā, gan svētkos. Sniedzam praktiskus padomus dienas un vakara grima veidošanā un aizvadām praktiskas nodarbības fotogrāfa un stilista vadībā, kuru laikā top pirmās fotogrāfijas personīgā portfolio veidošanā. Šobrīd lielākie izaicinājumi, ar kuriem jārēķinās un jātiek galā, ir «Covid—19» ierobežojumi. Pateicoties labajiem laikapstākļiem, defilē un horeogrāfijas nodarbības līdz šim notika ārā. Par atbalstu esmu ļoti pateicīga «Madara Cosmetics» un SIA «Skandināvs Talsi».
Standarta parametri ne vienmēr ir noteicošie
Džeina atzīst, ka sabiedrībā attiecībā uz modelēm valda dažādi stereotipi. «Bieži vien, izdzirdot vārdu «modele», cilvēki kļūst aizspriedumaini. Cilvēki domā, ka, ja esi modele, tev vienmēr jāizskatās perfekti — tā it kā kuru katru minūti taisītos doties uz operu. Patiesībā lielākais vairums modeļu ikdienā nekrāsojas un izvēlas ērtu, interesantu, dažreiz pat dīvainu apģērbu. Standarta parametri ir augums virs 1,75 m un uz augšu, viduklis — 60 cm un gurni līdz 90 cm, bet standarta parametri ne vienmēr ir noteicošie. Man pašai ir bijis tā, ka vajag notievēt, pēc tam, kad esmu notievējusi, esmu par tievu, un tā viss no gala. Galvenais ir būt pārliecinātai un mīlēt sevi, tad arī apkārtējie spēs atrast meklēto odziņu. Mans ceļš iesākās 14 gadu vecumā — tie ir bijuši pārdomu un piedzīvojumu pilni 13 gadi. Esmu tik daudz ko piedzīvojusi, ka neparko to nemainītu. Bija brīži, kad bija grūti, skatoties uz savām vienaudzēm, kuras bija kopā ar ģimeni, kamēr es ceļoju, ik mēnesi mainot pilsētas, valstis un draugus. Bija brīži, kad gribējās to pašu, kas bija pārējiem. Nebija viegli saprast, ka iespēja, kas man tika dota, bija kaut kas ļoti vērtīgs. Psiholoģiski man vajadzēja līdz tam nonākt un saprast, ka atšķirties ir forši. Arī šobrīd miega trūkuma dēļ reizēm viss izskatās tumšās krāsās, bet, kad esmu darbā, lidoju, jo varu darīt to, kas man patīk. Tas ir tas, kas man dod spēku būt pašai.»