Motivēt sevi un apkārtējos

Sports

Tas, ka fiziskās aktivitātes stabilizē emocionālo stāvokli un ievērojami uzlabo veselību, nav nekāds noslēpums. Arī šobrīd, kad pasaulē notiekošais liek pārkārtot dzīvi un pārvērtēt ikdienu, sabiedrība tiek aicināta turpināt kustēties un pievērsties veselīgam dzīvesveidam. Pārdomās par to, kur smelties motivāciju un ko darīt ārkārtas situācijas laikā, kad grupu treniņi ir aizliegti, dalījās trenere Agnese Loķe.

— Cik lielā mērā ārkārtas situācija un ierobežojumi ir ietekmējuši tavu ikdienu? No kādām iecerēm nācies atteikties?
— Diezgan lielā mērā, jo ir apturētas grupu nodarbības telpās. Grupu nodarbības man ir ļoti mīļas — man patīk skatīties, kā cilvēki sevi un cits citu motivē darīt vairāk. Ierobežojumu dēļ ārā var vingrot desmit cilvēki (neskaitot treneri). Tā kā ārā ir diezgan vēss, aktivitāte nav pārāk liela. Varētu teikt, ka ārkārtas situācija ir radījusi vairāk darba, jo tagad man jāatrod laiks individuālajiem treniņiem. Esmu uzsākusi tiešsaistes treniņus, līdz ar to savu laiku paņem arī filmēšana. Ierobežojumu dēļ ir liegti tiešsaistes kursi — tie ir pieejami internetā, bet profesionālas pilnveides kursus vēlos apmeklēt klātienē, ne tiešsaistē. Sākotnēji biju diezgan dusmīga, jo man nepatīk sēdēt mājās, nepatīk būt ierobežotai. Ļoti nepatīk tas, ka nevaru strādāt, — nevis sava slinkuma dēļ, bet gan tādēļ, ka valsts liedz. Grupu nodarbību aizliegšana, manuprāt, ir diezgan liels absurds, jo ir iespējams ievērot divu metru distanci, nodrošināt dezinfekciju un visu pārējo. Uzskatu, ka cīņai ar šo slimību jāmēģina atrast cita pieeja, jo slimība nekur nepazudīs!
— Kā tiek organizēts treniņu process? 
— Vingrojam ārā un individuāli. Tiešsaistes vingrošanā piedalās arī vairākas meitenes ārpus Latvijas robežām. Ārā dodamies, kad laikapstākļi to ļauj.
— Kas, tavuprāt, ir lielākie izaicinājumi, ar kuriem treneriem šobrīd nākas sastapties? Kā pēc iespējas veiksmīgāk turpināt iesākto?
— Galvenais, lai klienti turpinātu iet uz nosprausto mērķi un vingrotu veselības dēļ. Treneriem jācenšas piesaistīt vingrotājus un jāpiedāvā pēc iespējas vairāk variantu, lai katrs varētu izvēlētos sev tīkamāko. Daļa gaidīs, kad beigsies ārkārtas situācija, bet līdz tam varam izvēlēties citus variantus. Daudziem nepatīk vingrot tiešsaistē, bet tas tiek darīts, lai turpinātu septembrī iesākto.
— Cik lielā mērā, tavuprāt, notiekošais ietekmēs tautas un profesionālā sporta attīstību?
— Domāju, ka attīstību tas neietekmēs, bet klientu skaitu gan, jo daudzus apturēs slinkums. Daļa baidās no slimības, bet daļa to nevar atļauties finansiāli. Vissmagāk notiekošais skars profesionālos sporta veidus.
— Cik viegli/grūti ir psiholoģiskajā ziņā? Ko dari, lai pielāgotos izmaiņām? 
— Izmaiņas ir diezgan nepatīkamas, jo man jāstrādā, jābaro bērni, un ar vīra algu vien nepietiek! Kad atrodu jaunu pieeju, nomierinos un pielāgojos esošajam režīmam.
— Kā kopumā vērtē noteiktos ierobežojumus?
— Muļķīgi. Par maskām neko nesaku — nav grūti tās uzlikt publiskās vietās, bet pārējais, kā redzams pēc statistikas, ir bezjēdzīgi. Cilvēki paliek bez ienākumiem un netiek pievērsta pietiekami liela uzmanība citām slimībām. Ja valsts gribētu un domātu par mums, visus Latvijas iedzīvotājus varētu testēt masveidā.
— Cik svarīgi ir turpināt kustēties?
— Ļoti svarīgi — kustība palīdz uzlabot imunitāti, uzlabo sirds un asinsvadu sistēmu, stabilizē emocionālo stāvokli un elpošanas sistēmu! Vingrošana atstāj pozitīvas sekas uz visu ķermeni, uzlabo stāju, gaitu, kā arī izskatu!