Fotoizstāde «Mērsrags toreiz un tagad»

Kultūra

Absolvējot Rīgas mākslas un mediju tehnikumu, izstādes «Mērsrags toreiz un tagad» autore Nikola Aleksandrova izstrādāja kvalifikācijas darbu par ciematu, kurā dzīvo. Svarīgākais uzdevums bija salīdzināt, kā mainījusies apkārtējā vide Mērsraga novadā.
Fotosērija sastāv no inscenētām ainavām, kurām maksimāli jāspēj atdarināt arhīva fotogrāfiju. Pēcapstrādes laikā fotogrāfijas no mūsdienām un vēsturiskās fotogrāfijas tiek sapludinātas vienā. Tā mūsdienīgā fotogrāfijā iespējams sajust vēsturisku klātbūtni.
Ciemata izskats gadu gaitā ir, protams, mainījies. Laikam ejot, mainījusies ēku arhitektūra, ēku pielietojums, iedzīvotāji, kā arī parādījušās mūsdienu tehnoloģijas. Izstādes autores ģimene Mērsragā dzīvo jau paaudžu paaudzēs, tāpēc viņa vēlējās kvalifikācijas darba tēmu padarīt mazliet personiskāku. Fotogrāfijās noteikti vēl kāds atpazīs sev zināmas personības.
Pēdējos gados Mērsraga vēstures tēmu izdevies aktualizēt. Un arī man pašai bija ideja par to, ka šāda izstāde, kurā atainots tiktu gan jau pagājušais laiks Mērsragā, gan mūsdienas, bija. Bija doma par citu izpildījumu, bet, kad Nikola kopā ar mammu nāca pēc vēsturiskajām fotogrāfijām, kā arī digitalizēja pašu krājumos esošās, ideja iepatikās arī man. Tas būs pilnīgi citāds skatījums uz pagājušo un esošo laiku šeit, mūsu novadā. Izstādi var aplūkot Mērsraga tūrisma informācijas centrā.
Paldies Mērsraga novada pašvaldībai un bijušajai mērsradzniecei Dzintrai Lundei par atbalstu šīs izstādes tapšanā!
Inga Hartika,
Mērsraga tūrisma informācijas centra vadītāja