10 interesanti fakti par Land Rover

Reklāmraksts

Pirmā Land Rover dizaina autors bija Maurice Wilks, bāzējot Land Rover uz Jeep šasijas, kas 1948. gadā tika prezentēts Amsterdamas Auto šovā.
Pirmie Land Rover tika projektēti militārām un industriālām vajadzībām, bet šodien šo ražotāju mēs vislabāk pazīstam ar luksusa klases SUV automobiļiem.

1. Land Rover ir otrs vecākais 4×4 auto ražotājs pasaulē.
Pirms Land Rover 4×4 piedziņas modeli praktizēja tikai Jeep.

2. Pirmā Land Rover modeļa stūre atradās mašīnas vidū.
Šādā veidā Land Rover nevajadzēja arī ražot citādākus modeļus valstīm, kur satiksme virzās otrā virzienā.

3. Range Rover ciltstrakstos – raķešdzinējs.
Charles Spencer King strādāja pie Rolls Royce raķešdzinēju izstrādes, bet vēlāk tika uzaicināts vadīt pirmās paaudzes Range Rover izstrādes komandu.

4. Lielbritānijas Karaliskā ģimene ir iecienījusi Land Rover vairākās paaudzēs.
Karaliskajā autoparkā ir pabijuši teju visi Land Rover modeļi, taču Lielbritānijas karalienes Elizabetes II favorīts nemainīgi ir Land Rover Defender.

6. Range Rover kļuva par pirmo automašīnu, kas izvietota Luvras muzejā Parīzē.
Pirmās paaudzes Range Rover zīmīgi ticis novērtēts kā izcils industriālā dizaina meistardarbs, tāpēc tas kļuva par pirmo auto, ko izvietoja ekspozīcijā Luvras muzejā 1971. gadā.

7. Pirmos Range Rover nosauca par ‘Velar’.
Lai paturētu Range Rover prototipu noslēpumā, 1969. gadā dizaineri un inženieri deva tam nosaukumu ‘Velar’, kas atvasināts no Itāļu vārda ‘velare’ un nozīmē apslēpt vai aizsegt. Gandrīz 50 gadus vēlāk, vienai no Range Rover ceturtās paaudzes versijām tiek dots nosaukums – Range Rover Velar.

8. Land Rover pirmie ieviesa elektrisku sēdekļu transformēšanas funkciju septiņvietīgā auto – Land Rover Discovery.
Papildu sēdekļus ir iespējams salocīt arī ar aplikāciju mobilajā telefonā. Šis risinājums tika izveidots pēc Land Rover inženieru veiktās klientu aptaujas – par perfektā risinājuma izstrādi septiņvietīgā auto.

9. Kam pieder Land Rover?
Lai arī Land Rover galvenais ofiss vienmēr atradies Lielbritānijā, kompānijai ir bijis raibs īpašnieku pulks – tajā skaitā Rover, BMW un Ford. Šobrīd Land Rover pieder Tata Motors.

10. Land Rover plāni – pilnībā elektrisks SUV.
Range Rover pazīst jau četrās paaudzēs, bet 2022. gadā tiek gaidīta piektās paaudzes Range Rover prezentācija, tajā skaitā arī mūsdienīgais elektroauto.