Vai uzskriet Talsu pilskalnā ir grūti? Bet uzskriet pilskalnā piecas un desmit reizes?

Sports

Talsu aktīvajiem sportot gribētājiem daba dāvājusi lieliskus ap­stākļus treniņiem. Pilsētas pakalnus pievarēt nav viegli, bet brīnišķīgie skati, kas paveras tiem, kas to spējuši, pavisam noteikti ir pūļu vērti. Šā gada garumā visos Talsu pakalnos skrēja un par Talsu ezeru skaistumu priecājās jaunā taku skriešanas un nūjošanas treniņseriāla «Talsu jūdze» dalībnieki.
Organizatoru mērķis, seriālu sākot, bija piedāvāt sportot gribētājiem iespēju socializēties, apvienot skrienošos un nūjojošos aktīvistus un atdzīvināt skriešanas sacensību tradīcijas Talsos. Seriāla pirmais posms tika aizvadīts jau 19. februārī, kad, spītējot lietainajiem laika ap­stākļiem, Talsu pilsētas dendroloģiskajā parkā ar sevi un konkurentiem cīnījās 40 dalībnieki. Pirmajā «Talsu jūdzes» gadā tika plānoti 12 posmi, bet, kad pēc otrā posma valstī tika ieviests ārkārtas stāvoklis, bijām spiesti atlikušos posmus pārcelt uz vēlāku laiku. Tomēr arī šajā laikā nepadevāmies, un seriāls pārtapa par «Virtuālo Talsu jūdzi». Ikviens nedēļas laikā varēja pievarēt norādīto posma trasi un uzrādīto rezultātu reģistrēt mājaslapā. Šādi aizvadījām četrus posmus, un šajā laikā tika reģistrēti 118 starti. Maija beigās, situācijai valstī uzlabojoties, atkal varējām turpināt klātienes posmus, ievērojot nepieciešamos piesardzības nosacījumus. Tādējādi šogad izdevās aizvadīt plānotos 12 klātienes posmus, uzskrienot visos mūsu pakalnos. Sezonu ar pēdējo posmu un apbalvošanas ceremoniju noslēdzām 7. oktobrī.
Taku skriešanas un nūjošanas treniņseriāla posmos tika piedāvātas distances no viena līdz sešiem kilometriem. Dalībnieki tautas un nūjotāju grupās sacentās astoņās vecuma grupās. Sezonas garumā seriālā piedalījās 87 dalībnieki, reģistrējot 358 startus. Tautas un nūjošanas grupās dalībnieki netika vērtēti ar vietām, jo galvenokārt sacentās ar sevi, cenšoties pievarēt pēc iespējas vairāk apļu. Tautas grupā aktīvākās bija Sabīne Aleksandrova, Ina Lībeka, Jolanta Didžus, Sanita Goba un Marina Bulkina, bet aktīvākās nūjotājas šosezon bija Zane Apsīte un Emīlija Zazīte. Vīriešu grupā, kur bija visvairāk dalībnieku (19), kopvērtējuma uzvarētājs tika noskaidrots tikai pēdējā posmā. Par uzvarētāju kļuva Mārtiņš Fārenhorsts, 2. vietā — Matīss Bērziņš, bet 3. vietā — Ģirts Žagars. Sievietēm 1. vietā — Ina Lībeka, 2. vietā — Inese Vārna, 3. vietā — Natālija Joničenko. Veterānu grupā labākie bija Jānis Neimanis, Aigars Vārna, Rolands Brizga, bet sievietēm — Līga Irbe, Tatjana Āboliņa un Kristīna Ēce. Grupā līdz 13 gadu vecumam par uzvarētāju kļuva Rihards Lozbers, 2. vietā — Aksels Kēnigsvalds, 3. vietā — Markuss Āboliņš. Meiteņu grupā labākā bija Anna Irbe, bet starp V17 grupas jauniešiem — Kaspars Irbe.
Sezonu noslēdzot, vēlos pateikt paldies palīgiem — Aigaram Vārnam un Viesturam Dzirkalim par neizsīkstošo enerģiju un ieinteresētību! Paldies mūsu brīnišķīgajiem, atsaucīgajiem atbalstītājiem par noticēšanu šim jaunajam projektam un par piešķirtajām balvām.
Andris Leja,
«Talsu jūdzes» organizators