Vīruss Talsu novadā turpina izplatīties

Talsu novads

Slimību profilakses un kontroles centra sniegtie dati uz 1. oktobri rādīja, ka aktīvo saslimšanas gadījumu skaits ar vīrusu «Covid-19» Talsu novadā ir seši. Uz 4. oktobri situācija jau pavisam cita, jo aktīvo saslimšanas gadījumu skaits bija 16. Līdz ar vīrusa izplatību izmaiņas ir arī divu izglītības iestāžu darbā, noteiktas arī pansionātā «Lauciene» un pensionāru dienas centrā.
Svētdien, 4. oktobrī, Talsu novada pašvaldība savā interneta vietnē publicēja informāciju, ka saņemta informācija no kādas ģimenes par pozitīviem «Covid-19» analīžu rezultātiem. Attiecīgās ģimenes bērni apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi «Ķipars» un Talsu Valsts ģimnāzijas pamatskolas posmu. Ar Talsu novada domes lēmumu izveidotā komisija, kas koordinē un kontrolē piesardzības pasākumus «Covid-19» infekcijas izplatīšanās novēršanai un mazināšanai izglītības iestādēs, 4. oktobrī pieņēma lēmumu uz divām nedēļām slēgt bērnudārza «Ķipars» attiecīgo grupiņu. Savukārt 5. oktobrī nolēmusi Talsu Valsts ģimnāzijas audzēkņiem no 7. līdz 12. klasei mācību procesu organizēt dalīti — divās maiņās. Nedēļu klātienē mācīsies audzēkņi no 7. līdz 9. klasei, bet pēc tam skolēni no 10. līdz 12. klasei. Mācības attālināti katram posmam paredzētas vienu nedēļu.
Tāpat pašvaldība pieņēmusi lēmumu no 5. līdz 18. oktobrim apmeklētājiem slēgt pansionātu «Lauciene», arī pensionāru dienas centrā šajā laikā nenotiks nekādas nodarbības un pulcēšanās. Talsos, V. Ruģēna ielā 2, ir atvērts arī analīžu nodošanas punkts, ko koordinē un nodrošina E. Gulbja laboratorija. Uz analīzēm jāpiesakās iepriekš pa tālruni 28635872, liecina pašvaldības publiskotā informācija.