Vandzenes kultūras nama dārgakmeņi sanāk kopā degustēt

Kultūra

Vandzenes kultūras nama senioru interešu klubiņš «Kameja» lieki laiku nešķiež, un, oficiāli iestājoties rudenim, dalībnieki kā krāsainas lapas 23. septembrī tiek sapūsti vienuviet uz burciņu velšu degustāciju. Ne tikai sēž un čalo, bet bauda vēderu priekus, nobalsojot arī par interesantāko.
Vandzenes kultūras nama senioru interešu klubiņš «Kameja» nav īpaši sens un janvārī atzīmēs savu piekto jubileju, bet dalībnieki izsaka prieku, ka pēc ilgajiem darba gadiem beidzot ir laiks, iespēja un vieta, kur sanākt kopā reizi mēnesī, un šīs reizes tiek īpaši gaidītas. Klubiņā pašlaik ir 22 dalībnieki, un tas dodas sadraudzībā un ciemos pie citiem klubiņiem, tādēļ garlaicīgi nav un rosības netrūkst. Nesen pabūts Rojā un Kolkā, un ciemošanās pie draugiem citviet esot īsti svētki. «Mēs ballējamies pat vairāk nekā jaunie,» dzirdam no senioru vidus.
Ierodoties klubiņa «Kameja» kopā sanākšanas reizē, ilgi negaidot, tiekam pacienāti ar dažādiem gardiem našķiem, savukārt seniori ļoti draudzīgi, runīgi un atvērti, palielot arī savu vadītāju Zigrīdu Šteinbergu, kura esot apbrīnojama sieviete ar izdomu,— līdzi viņai šajā ziņā neviens netiekot. Pati vadītāja mulsdama gan liedzas un attrauc, ka galva ir visiem un idejas arī, vajag tikai domāt.
Katrs pagatavojis kaut ko īpašu, un sanākšanas reizē notiek gardumu degustēšana, kur katrs atrāda, ko paveicis. Nogaršojam gardo zaļo tomātu lečo, «Sievasmātes mēli», bazilika pesto, kabaču kūku ar citronu krēmu, un patiesi, kā saka tautā, mēli var norīt. Jautāti, kur smeļas idejas, klubiņa dalībnieki teic, ka receptes ierauga žurnālos un tās tikai jāizmēģina, lai atrastu ko interesantu.
Senioru interešu centrs «Kameja» iepriekš bijis ar citu nosaukumu, bet, tā kā tas tika jaukts ar vietējā kora nosaukumu, nolemts, ka vajag saukties kādā citā vārdā. Zigrīdas kundze teic, ka «Kameja» ir brīnišķīgs nosaukums — tas apzīmē dārgakmeni. Un Vandzenes kultūras nama vadītāja arī sakot, ka seniori ir šī nama dārgakmeņi, tāpēc nosaukums ir īsti vietā.