Noslēdzies Latvijas orientēšanās čempionāta ceturtais posms

Sports

Brīvdienās Talsos aizvadīts 2020. gada Latvijas čempionāts orientēšanās sporta pagarinātajā distancē. Uz starta visās vecuma grupās kopā stājās gandrīz 400 dalībnieku. Dāmu elitē čempiones titulu izcīnīja Līga Valdmane, bet starp vīriem uzvaru guva Artūrs Pauliņš.
«Pieteicos skriet čempionātā tikai sacensību dienā, jo biju nokavējusi pieteikšanās termiņu un nebiju pārliecināta, ka varēšu piedalīties. Apvidus, kurā notika pagarinātā distance, mani ļoti piesaistīja. Biju domājusi, ka būs ļoti slikti skriešanas apstākļi, bet distances laikā nevienā brīdī nedomāju par to, jo tumši zaļais mežs šķita piemērots skriešanai. Tā sanāca, ka jau uz pirmo kontrolpunktu bijām sadalījušās. Pēc pirmā kontrolpunkta atlikušo distanci veicu viena, bet nevaru teikt, ka bija garlaicīgi. Tieši pretēji — izbaudīju katru etapu! Pēdējos kilometros gan vairāk nevarēju ne uzskriet kalnos, ne pārlēkt pāri kokiem, beigu daļā pieļāvu arī vairākas tehniskas kļūdas, jo bija beigusies enerģija,» komentē sacensību uzvarētāja Līga Valdmane.
«Zināju, ka fiziski nebūs problēmu, lielākā problēma varētu būt taktiskā cīņa. Četratā bijām kopā gandrīz divas stundas. Pēc pusotras stundas centos konkurentus nogurdināt un mainīt tempu. Tas atmaksājās. Ilgvars un Rūdolfs bija ļoti saguruši, un mēs ar Uldi sadalījām pirmās divas vietas. Abi kļūdījāmies pirmspēdējā punktā. Bija diezgan aizraujoši — izbaudīju apvidu un jutos ļoti labi,» panākumus komentē Artūrs Pauliņš.
Latvijas kausa 20. sezona tiek svinēta ar dalībnieku pieaugumu un jaunu sadarbības partneru piesaisti. Latvijas Orientēšanās federācijas galvenais mērķis ir iesaistīt orientēšanās kustībā pēc iespējas vairāk Latvijas iedzīvotāju, katru gadu organizējot ap 500 sacensību visā Latvijā. Priecājamies: katru gadu mūsu rindām pievienojas jauni, aktīvi cilvēki, kuriem orientēšanās kļūst par mūža aizraušanos.
Matīss Ratnieks,
Latvijas Orientēšanās federācijas projektu vadītājs