Apmeklētājiem atkal pieejams peldbaseins

Uzņēmējdarbība

Lai gan vīrusa «Covid-19» izplatības dēļ uzņēmēji Anastasija Jakovļeva un Denis Blošenko vienu mēnesi peldēt gribētājus Laidzē esošajā baseinā neuzņēma, sezonu viņi noslēdza jūlija sākumā. Šīs nedēļas sākumā viņi to atsākuši un priecājas, ka cilvēku interese ir. Tiekamies ar abiem baseina saimniekiem trešdienas rīta pusē, kad darba nav vēl pilnas rokas.
Ieguldot savus līdzekļus un darbu, agrākais Laidzes peldbaseins no jauna tika atvērts pērn martā. Rūpes par īpašumu, kur jau agrāk atradās peldbaseins, viņi uzņēmās 2014. gadā. Abi ir no Talsiem, iepriekš strādājuši ārzemēs, līdz sapratuši, ka īstā mājvieta Latvijā vien esot. Tā piecu gadu laikā atjaunots agrākais peldbaseins līdz nepazīšanai, tagad radot mājīgu un skaisti sakoptu vidi. Viss, kur vien acis raugās, ir pašu saimnieku darbs. Arī sarunā izskan, ka šī ir vieta, kur paši pavada daudz laika, jo visas rūpes par baseina apsaimniekošanu, klientu sagaidīšanu, apkalpošanu uzņemas paši. Lai gan bijusi doma arī par kāda darbinieka pieņemšanu, šī gada sākumā «Covid-19» parādīja, ka vislabāk iztikt pašu spēkiem. Interesējoties, kāds bijis pirmais darbības gads, abi teic, ka pēc baseina atvēršanas interese no cilvēkiem bijusi.
Jāmācās arī neparedzētās situācijās izdzīvot
«Sākums bija labs, un jutām, ka arī varēsim atsperties,» saka Anastasija. Taču šā gada marts un vīrusa «Covid-19» izplatības ierobežošanai noteiktie aizliegumi bija sava veida šoks. «Vienā brīdī kā ar nazi bija nogriezts tas, kas labi vedās. Domājām — ko tagad darīt! Līdz tam cilvēki pie mums brauca peldēties, gāja pirtī, rīkoja dzimšanas dienas svinības, brauca skolēni no izglītības iestādēm peldēties, seniori, veiksmīgi bija uzsākušās bērnu peldēšanas apmācības. «Covid-19» dēļ viss pēkšņi pazuda. Viens pēc otra atteica rezervācijas. Mēnesi baseinā nekas arī nenotika. Kad sākās atvieglojumi, kustība lēnām atsākās, bet ne vairs tādā apjomā, kā pirms tam. Notikušais parādīja, ka ne par ko tu nevari būt drošs. Jāmācās arī šādās situācijās izdzīvot,» stāsta A. Jakovļeva. Viņai piebilst arī dzīvesdraugs Denis Blošenko, sacīdams, ka visvairāk traucējusi neziņa, kā būs. Vēlāk redzot, ka cilvēku kustība tirdzniecības vietās kļūst arvien lielāka, nolemts, ka arī peldbaseins ar ierobežojumiem, bet tomēr atsāks darbu. Cilvēki sākuši zvanīt un interesēties, vai piedāvātais pakalpojums ir pieejams. «Sākām strādāt, veicot pierakstu. Taču tas nebija tas, kas sākotnēji plānots,» viņš bilst. Sezonu noslēguši vien jūlija sākumā, lai gan sākotnēji bija iecerēts to darīt pirms Jāņiem.
Brīdis atelpai nav bijis liels, jo tā laikā tapusi arī telpa, kur pēc peldes vai pirtī iešanas tagad ir iespējams pasēdēt, iemalkot tēju un ieturēt paša līdzi paņemto maltīti. «Šāda telpa noteikti ir vajadzīga, jo jutām, ka cilvēki arī pēc peldes vēlas atvilkt elpu un uzreiz prom nedoties,» atzīst saimnieki.
Jaunā sezona — ar jaunām iecerēm
Kopš 14. septembra baseins Laidzē atkal vēris durvis apmeklētājiem un strādā katru dienu. Saimnieki teic, ka jauno sezonu sagaida ar labām domām un iecerēm. Pašlaik esot aktuāls jautājums par peldēšanas apmācību bērniem. No cilvēkiem interese esot, bet Anastasija stāsta: cik interesējusies, novadā šādu treneru ar speciālu kvalifikāciju, kas varētu pasniegt bērniem peldētapmācību, nav. Tāpēc tagad viņa šādas iespējas meklē ārpus novada un ļoti cer, ka drīzumā izdosies arī treneri atrast.
«Mums arī cilvēki raksta un interesējas, vai piedāvāsim peldēšanas apmācību bērniem. Es pagaidām ieturu pauzi, jo nevaru vēl konkrēti pateikt, vai un kad šāds pakalpojums būs pieejams. Daru visu, lai šāda iespēja būtu, jo bērniem peldētprasmes attīstīšana ir ļoti nozīmīga, arī inventārs, lai šādu pakalpojumu piedāvātu, ir sapirkts,» viņa teic. Tāpat peldēt gribētāju lokā abi saimnieki labprāt vairāk redzētu arī vispārizglītojošo skolu skolēnus. Lai gan ir skolas, kam piedāvājums izteikts, pašlaik atsaucība no izglītības iestādēm esot maza. Aktīvākā kopš baseina atvēršanas esot Talsu pamatskola, kas šādu iespēju izmanto.
Interesējoties, kādi cilvēki brauc uz Laidzes baseinu, izskan, ka tie ir gan vietējie novada un kaimiņnovadu iedzīvotāji, gan arī tālāka ceļa mērotāji no Jūrmalas, Rīgas un Jelgavas. «Pieļaujam, ka mūsu priekšrocība ir tā, ka nav liela baseina un cilvēku kustības. Mēs šeit paši saimniekojam, katru klientu sagaidām un pavadām,» saka saimnieki. «Lai gan kustība lēnām notiek un pirmie peldēt gribētāji jau bijuši, cilvēkiem nevajadzētu baidīties. Ievērojot visus ierobežojumus, baseinā vienlaikus varot atrasties ap 20 cilvēku. Arī pastiprinātai virsmu dezinfekcijai kopš pasavara pievērsta vēl lielāka uzmanība. Lai gan jau tagad ir paveikts ļoti daudz, lai ikviens atbraucējs šeit justos labi, pie esošā saimnieki nedomā apstāties. Esot vēl daudz plānu, ko īstenot, lai piedāvājums kļūtu vēl plašāks.