Pašiem sava republika un darbs kā spēle

Uzņēmējdarbība

SIA «Brabantia Latvia» ir viena no trim nīderlandiešu uzņēmuma «Brabantia» ražotnēm, kas dibināta 2008. gadā, bet pats zīmols pagājušajā gadā nosvinējis simtgadi. Pašlaik uzņēmumā nodarbināti vairāk nekā 130 darbinieku, un skaits ir pieaugošs.
Uzņēmums ir divkārt ieguvis augsto novērtējumu Latvijā — «Biznesa efektivitātes čempions» 2017. un 2019. gadā, bet pasaulē tas slavens ar gludināmajiem dēļiem, kuriem dota desmit gadu ražotāja garantija, un veļas žāvētājiem, kuriem ir piecu gadu ražotāja garantija. Tāpat uzņēmums ievērojams ar pārdomāto motivācijas programmu, kas saliedē kolektīvu un ikkatram darbiniekam liek justies svarīgam, dodot arī izaugsmes iespējas.
Šoruden tiek gaidīts brīdis,
kad ražošanā tiks palaista jauna produktu līnija. Lai nonāktu līdz gatavam iepakotam produktam, viss sākas ar ideju, pircēju nepieciešamību izpēti un apzināšanos, modeļu konstruēšanu, pārbaudi, labojumu veikšanu un atkal pārbaudi. Šis process SIA «Brabantia Latvia», kas ir plaša piedāvājuma mājsaimniecības preču ražotājs, notiek ciešā sadarbībā ar Nīderlandes kolēģiem, lai tiktu iegūts maksimāli labākais rezultāts. Kad izstrādāts jaunā produkta prototips, tiek sākta atbilstoša ražošanas materiāla atlase un iepirkšana. «Brabantia Latvia» iepirkumu departaments ir ar lielu pieredzi labāko izejvielu atrašanā un to piegādes organizēšanā. Materiāli uzņēmumā produktu ražošanai tiek iepirkti gan no vietējiem ražotājiem, gan tālākām valstīm. Kad ražošanas materiāli ir saņemti, sākas produktu sagatavju ražošana. Ikviens darbinieks uzņēmumā tiek apmācīts. Mentori uzņemas rūpes par jauno un esošo darbinieku kvalitatīvu apmācīšanu un ievada jaunos darbiniekus «Brabantia Latvia» kolektīvā, kā arī iepazīstina ar organizācijas kultūru un vērtībām.
Lepojas ar uzņēmuma skolām
SIA «Brabantia Latvia» ir mentoru skola, kurā tiek izglītoti un trenēti jaunie mentori. Mentors ir pašu darbinieku izvirzīts kolēģis, kurš var, prot un grib vadīt komandu. Reizi gadā mentori apmeklē mentoru skolu un iegūst zināšanas par jaunajiem «Lean» rīkiem un komandas vadīšanu. «Lean» principi īpašu uzmanību velta nepārtrauktai procesu pilnveidei un zudumu samazināšanai, un tās uzdevums ir radīt vidi, kurā nav bail atklāt problēmas. Uzņēmumā ir izaugsmes iespējas, ne tikai kļūstot par komandas vadītāju, bet arī iegūstot tehniskās zināšanas par esošajām ražošanas līnijām un kļūstot par iestatītāju. Arī iestatītāji tiek apmācīti uzņēmuma izveidotajā iestatītāju skolā. Šeit iestatītāji apgūst kādu noteiktu ražošanas līniju, un, skolai beidzoties, nokārto eksāmenu, kuru pieņem tehniskais departaments. Papildu tam tiek izstrādāti «Smed» projekti, kuru mērķis ir atrast, ieviest un pilnveidot ātrāko, drošāko un ērtāko veidu, lai pārietu no viena formāta uz otru.
Lai darbinieki justos labi un motivēti
Uzņēmuma «Brabantia Latvia» personālvadība rūpējas, lai darbinieki justos labi un būtu motivēti. Visus vieno mērķtiecība un sadarbošanās iespējas. Ja darba gaitā rodas ideja, kā uzlabot savu darba vietu vai kādu uzņēmuma procesu, talkā nāk uzlabojumu tāfele, kur ikviens aicināts piefiksēt savu ideju un sekot līdzi tās apstiprināšanas un ieviešanas procesam. SIA «Brabantia Latvija» piedalās dažādos ar uzņēmuma attīstību saistītos projektos, kas ļauj turpināt uzņēmuma izaugsmi, kāpināt ražošanas tempus un apjomus. Un ikviens darba meklētājs, kas vēlas pievienoties uzņēmuma komandai no tuvākas un tālākas apkaimes, ir vienmēr gaidīts ierasties uzņēmumā, aizpildīt pieteikuma veidlapu un sagaidīt brīdi, kad būs pieejamas vakances ražotnē.
Par dzīves un svētku svinēšanu
SIA «Brabantia Latvia» personāla vadītāja Eva Nolendorfa pastāsta, ka uzņēmumā regulāri tiek organizēti dažādi ikgadēji un ikmēneša pasākumi un tiek veikts ieguldījums darbinieku kompetences celšanā. «Mēs vēlamies, lai darbinieki justos ērti un labi ražotnes telpās. Koplietošanas telpas ir apgādātas ar nepieciešamo aprīkojumu, un darbiniekiem jebkurā brīdī ir pieejami karstie un aukstie dzērieni, vasaras un rudens periodā — saldējumi, bet rudenī un ziemā — auglis. Ēdamzālē, kas ir reizē arī atpūtas telpa, tāpat pieejams ledusskapis, mikroviļņu krāsnis. Zālē ir lielais ekrāns, uz kura redzama aktuālā informācija. Uzņēmuma komanda SIA «Brabantia Latvia» teritorijā ir izveidojusi augļu dārzu un nepacietīgi gaida pirmo ražu. Katru rītu operatīvo departamentu vadītāji tiekas desmit minūšu sapulcē, lai vienotos par dienas prioritātēm. Uzņēmuma motivācijas programma paredz darbinieku sveikšanu dzimšanas un vārda dienās, kā arī citos svarīgos notikumos. Darbiniekiem ir iespēja piedalīties dažādās ikmēneša aktivitātēs, gan pierādot sportiskās spējas, gan attīstot radošās personības puses. Gada noslēgumā uzņēmumā ir divi lieli pasākumi. Īpaši padomāts ir par darbinieku bērniem līdz desmit gadu vecumam, pie kuriem ciemos nāk Lapzemes rūķis ar dāvanām, tāpat notiek lielā balle, kurā sveic tos, kas ir saņēmuši lojalitātes prēmiju par pieciem un desmit nostrādātajiem gadiem, un notiek arī kvalitātes un līderības balvas pasniegšana.
«Rūpnīcai šobrīd rit divpadsmitais gads. Mums ir sava darbinieku padome. Tā nav arodbiedrība, bet gan darbinieku padome, kas ir ievēlēta no darbinieku vidus. Tam ir liels spēks! Mums ir vērtību bāze, uz kuras būvējam ikdienas komunikācijas sadarbību. Tāpat ir divas nopietnas komandas ārkārtas gadījumos gan pirmajai palīdzībai, gan ugunsgrēku gadījumā. Mēs viņus trenējam un mācām katru gadu,» par uzņēmumu pastāsta personāla vadītāja.
Svarīga ir atgriezeniskā saite un savstarpējā sadarbība
Uzņēmuma atpūtas telpā ir kompetenču matrica ar darbinieku vārdiem un uzvārdiem, kurā redzamas arī ražošanas operācijas un tas, kādā līmenī darbinieks mācās, ir apguvis un var mācīt citus. «Katru gadu darbiniekiem palielinām algu. Arī krīzes laikā. Viens ir tas, ka mēs katrs pildām savu uzdevumu — ražojam vai izrakstām dokumentus, bet tā mūsu dzīve rit ļoti vienkopus… Ēdamzālē redzama darbinieku padomes pastkastīte, kurā agrāk anonīmi darbinieki meta paziņojumus, jo kautrējās ko teikt atklāti, bet pašlaik ir tā, ka darbinieks droši atver durvis un saka: «Man liekas, ka būtu forši šitā!» Protams, ka mēs uzklausām, bet mēs to visu panācām ar pastkastes palīdzību un ar to, ka darbinieku padome gatavo savu vēstnesi vienreiz pusgadā, kurā uz jautājumiem sniegtas atbildes. Un, līdzko ir šī atgriezeniskā saite, cilvēki redz un saprot, vai statuss ir izpildīts, atcelts vai ir procesā,» paskaidro Eva Nolendorfa, minot, ka «Brabantia Latvia» ne tikai lieto, bet ir arī līderi «Lean» un «Toc» (ierobežojuma teorijas) ražošanas principu pielietošanā. Vairākkārt tiek akcentēta labā vadības komunikācija ar darbiniekiem, par ko pārliecināties izdodas tad, kad tiek aplūkota uzņēmuma ražotne. «Mēs regulāri tiekamies ar darbiniekiem, un ir dažādas pārrunas. Ja parasti ir tendence, ka uzaicina uz pārrunām, kur sagaida ko sliktu, tad mūsu uzņēmumā tā nav. Tad, kad paaicina, ne vienmēr ir kaut kas slikts. Mēs strādājam pie tā, lai sarunas ir pozitīvas. Mēs paaicinām arī tādēļ, lai pateiktu, ko darbinieks foršu ir paveicis. Tas maina to paradigmu un stereotipisko domāšanu, kas ir galvā,» veiksmīgajā pieredzē un praksē turpina dalīties uzņēmuma personāla vadītāja, piebilstot, ka arī algas, konceptuāli skatoties, kāds reitings ir tirgū, ir vērtējamas diezgan labi, un katru gadu bez izņēmumiem darbiniekiem algas tiek paaugstinātas. Tāpat vārda dienas un dzimšanas dienas dāvanas visiem ir vienādas, neskatoties uz to, vai darbinieks ir priekšnieks vai apkopējs.
Bagātīga motivācijas programma
Personālvadības motivācijas programma uzņēmumā «Brabantia Latvia» attīstās jau devīto gadu. Līdz līmenim, kāds ir pašlaik, iets soli pa solim. «Mēs ieklausāmies darbiniekos, ņemam vērā vajadzības un intereses, un tur, kur mēs varam, pieliekam savu roku un atbalstu — vai nu tas ir finansiāls atbalsts, emocionāls, vai padoms, kas atkarīgs no situācijas. Gads mums ir sadalīts tā, ka ik mēnesi kaut kas tiek darīts. Septembris, piemēram, ir rudens foto mēnesis. Mēs bildējam skaistas fotogrāfijas un liekam tās darbinieku čatā, kur visi nobalso par sev tīkamāko bildi, bet pēc tam mēs paziņojam tās autoru. Viss ir godīgi un caurspīdīgi, kas ir svarīgs uzņēmuma darbības princips. Nupat izsludinājām aptauju par to, vai šogad gribam slidot. Izskatās, ka lielākā daļa grib. Tad, ja apstākļi valstī atļaus, īrēsim halli un reizi mēnesī dosimies slidot. Bet augusts jau kādus gadus ir ļoti īpašs mēnesis. Mēs sapratām, ka viens moments ir tas, ka ražojam un esam intensīvi fitnesīgi, bet, ko tad darām tad, kad esam mājās? Pasaules šī brīža tendence ir vairāk izolēties un sēdēt savos aparātos, tāpēc mēs piedāvājām šīs sportiskās aktivitātes augustā. Ir piecas disciplīnas: skriešana, peldēšana, staigāšana vai nūjošana, skrituļošana un riteņbraukšana. Katrā ir konkrēts mērķis ar kilometriem, kas komandai ir jāsasniedz. Un tie trīs darbinieki, kas katrā disciplīnā sakrāj visvairāk pieveikto kilometru, tiek apbalvoti,» dalās uzņēmuma personāla vadītāja. Oktobrī uzņēmumā ir rudens zupas vārīšana, kad darbinieki paši nes produktus.
«Stāsts ir par līdzdarbošanos. Ne vienmēr jābūt lielam budžetam, lai kaut ko sarīkotu. Vajag būt kreatīvam. Pie mums bieži brauc pieredzes apmaiņā citi uzņēmumi, tāpat braucam mēs, jo neesam zenīts, arī mums ir, kur mācīties, bet mēs zinām, ka esam jau kaut ko sasnieguši.
Tradīcijas ir jāstiprina. Uzņēmumā plaši atzīmējam Līgo, Lieldienas un tā nav trula pasēdēšana pie alus kausiem, bet viss ir radoši pozitīvā aspektā. Ziemassvētkos visiem darbiniekiem ir dāvanas — lielas un foršas, un katru gadu citādākas. Novembrī vāram veselības tēju. Ir ikgadējās talkas aprīlī ar ģimenēm, kad tiek piepalīdzēts arī vietējiem. Ja sakopta ir sava teritorija, uzņēmums skatās plašāk un domā, kam var palīdzēt… Tāpat mums ir sociālās labdarības bloks, kad darbinieki pavasarī iepriecina bērnunamus ar rotaļlietām, apģērbu, grāmatām un apaviem. Paši sapako un sūta. Uzņēmums arī ir sociāli atbildīgs un katru gadu konkrētus produktus dāvina maznodrošinātām ģimenēm tepat novadā. Tāpat sveikti tiek tie darbinieki, kas stājušies laulībā, un tie, kuru ģimenē ienācis mazulis,» prieku par uzņēmuma «Brabantia Latvija» piedāvāto darbiniekiem pozitīvo vidi neslēpj personāla vadītāja E. Nolendorfa, nenoliedzot, ka ir arī atbildīgi, precīzi, kādreiz ļoti intensīvi jāstrādā.
Spēles elementi ražotnē
Lai rūpnīcā palielinātu darba produktivitāti, efektīvi un operatīvi un minimizētu birokrātiju, ir ieviesti vairāki rīki, tajā skaitā arī aizraujoši spēļu elementi, kas nodrošina rezultatīvu komunikāciju starp departamentiem. Kā kvalitātes rādītājs tiek izmantots ilustrēta ābola un tārpu rīks, ar darba drošību saistīts spēles rīks ar kovārņiem, bet trešais elements ir spoki, ko izmanto, lai paustu atbildīgajiem, ka sabojājusies kāda iekārta. «Kāpēc mēs tik vieglā formā atrisinām problēmas? Ja darbiniekam būtu jāraksta gara forma, ka tajā un tajā iekārtā tajos un tajos brīžos notiek tas un tas, tad diez vai kāds par to ziņotu. Jā, varbūt kāds atbildīgāks to darītu. Bet tagad ir viegli, kad izmanto šos spēles elementus… Šogad pirmo gadu mēs plānojam apbalvot radošāko vai finansiāli investīgāko idejas sniedzēju. Mūsu mērķis ir maksimāli izlīdzināt plaisu starp vadītājiem un darbiniekiem. Protams, mums ir organizatoriskā struktūra, bet ikdienas darbā mēs esam kā viens. Mēs ļoti uzsveram, ka ikviens darbinieks ir ļoti svarīgs komandā un ļoti jūtam, ja viņa nav,» informē SIA «Brabantia Latvia» personāla vadītāja E. Nolendorfa.
Produkcija ar augstu kvalitātes zīmi
Tā kā uzņēmuma produkcijai tiek sniegtas lielas ražotāja garantijas, no rūpnīcas ir jāiziet pašam perfektākajam produktam. «Ar savu produkciju tirgojamies vairāk nekā 95 valstīs. Un neskatoties uz «Covid -19», ir gājis ne slikti. Ir lielākā peļņa koncerna līmenī, kāda vispār jebkad ir bijusi. Cilvēki vairāk sāka dzīvot mājās un daudz kas bija vajadzīgs… Jautāta, vai Nīderlandes piemērs pārņemts Latvijā, E. Nolendorfa teic pilnīgi pretējo, sakot, ka nīderlandieši brauc uz Latviju pēc pieredzes. «Jā, mums teic, ka te ir kosmoss. Bet ir kādi, kas šo kosmosu veido. Ja kaut ko dari no sirds, viss izdodas. Un nemitīgi jāpaceļ sava kompetence un jāmācās. Ir bijusi tā ekskluzīvā iespēja, ka tieši mūsu personālvadības jautājumos esam runājuši Latvijas personālvadības konferencēs. Drīz oktobrī man būs jārunā Biznesa efektivitātes asociācijas lielajā forumā. Mēs nesam Brabantijas vārdu, un katrs kolēģis savā jomā ir speciālists… Es uzskatu, ka «Brabantia Latvija» ir laba iespēju un attīstības platforma,» atbild E. Nolendorfa, piebilstot, ka uzņēmumā tiek izmantots efektīvu cilvēku septiņi paradumu principi, izmantojot Franklina Koveja (Franklin Covey) mācību, kura pauž, ka viss sākas ar sevi pašu un jebkurš var sasniegt jēgpilnu dzīvi. Šī biznesa apmācību programma pasaulē atzīta par labāko personīgās produktivitātes, efektivitātes un veiksmes semināru. «Svarīgi ir saprast, kā uz visu skatāmies. Vai nu glāze ir pustukša, vai pa pusei pilna,» entuziasma pilna teic E. Nolendorfa, ar humoru bilstot, ka uzņēmums «Brabantia Latvia» ir kā maza republika, kurā strādā pēc spēles principa.