Uzņēmumi dižojas izstādē «Riga Food 2020»

Uzņēmējdarbība

No 9. līdz 12. septembrim Ķīpsalā norisinās starptautiskā pārtikas izstāde «Riga Food 2020», kurā piedalās 450 pārtikas uzņēmumi no 25 valstīm. To skaitā ir arī ģimenes uzņēmums SIA «Sabiles sidrs», kas nesen izstrādājis jaunu, eksporta tirgum paredzētu zīmolu «Gardener’s», un citi mūsu novadu pārstāvji.
Pārtikas un dzērienu rūpniecība ir viena no lielākajām Latvijas apstrādes industrijas nozarēm un veido aptuveni piekto daļu no apstrādes rūpniecības pievienotās vērtības, kā arī aptuveni 20 procentus no kopējās eksporta vērtības valstī. Pārtikas produktus Latvija eksportē uz vairāk nekā 150 valstīm. Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, apmeklējot izstādi, norādīja, ka pašlaik viena no aktuālām pasaules tendencēm ir ēšanas paradumu maiņa — patērētāji vairāk interesējas par produkta sastāvu, kvalitāti, dabīgumu un izcelsmi. «Latvijā ir pieejamas augstas kvalitātes izejvielas, un mēs varam lepoties ar lielu izcilas kvalitātes pārtikas produktu daudzveidību, ko saražo mūsu lauksaimnieki, — pašmāju produkti jau tiek eksportēti uz vairāk nekā 150 pasaules valstīm, tādējādi veicinot sadarbības iespējas. Šāds izstādes formāts sniedz lieliskas iespējas prezentēt savus ražojumus, kā arī sekmēt jaunas sadarbības iespējas.» Apbalvojot piena un medus konkursa uzvarētājus, ministrs uzsvēra, ka īpaši svarīgs katras valsts pastāvēšanas pamatelements ir pietiekams pārtikas nodrošinājums, attīstīta lauksaimniecība un pārtikas rūpniecība. Latvijas pārtikas ražotāji šo uzdevumu veic godam.
SIA «Sabiles sidrs» līdzīpašniece Baiba Circene atklāja, ka uzņēmums izstādē ir piedalījies arī iepriekš. «Šis gads atšķiras no iepriekšējiem, jo ir daudz nezināmo. Izstāde ir krietni mazāka nekā citos gados, bet, kā ir, tā ir. Varam ieraudzīt arī ārzemju viesus, kurus varētu interesēt mūsu produkti.. Tā kā mums ir jauna produktu līnija, mums pasaulei ir ko teikt.»