Laucienē krāšņi aizvadīti pagasta svētki

Kultūra

Sestdien, 22. augustā, Laucienē ar dažādām aktivitātēm un pasākumiem noslēdzās divu dienu ilgušie pagasta svētki. Spītējot nelabvēlīgajiem laikapstākļiem, skatītāju un apmeklētāju svētkos netrūka.
Laucienes pagasta svētki sākās 21. augustā ar Pļavmuižas saieta namā notiekošo Reiņa Jaunā ģitārspēles koncertu. Reinis ir Latvijā un pasaulē izslavēts mākslinieks, kurš ar virtuozo spēlēšanas stilu aizrauj skatītājus. Mākslinieks ir apceļojis pasauli un Latviju, priecējot klausītājus visās vietās.
Piektdien Laucienes brīvdabas estrādi ar komēdiju ieskandināja Strazdes amatieru teātris. Aktieru trupa uzveda Ievas Jakimovas rakstīto un režisēto komēdiju «Bleķīša kungs: Lūdzu Jūsu izziņa». Komēdijas autore un režisore ir Strazdes amatieru teātra vadītāja Ieva Jakimova, kuras vadībā amatieru teātris ir ieguvis dažādas godalgas un panākumus.
Sākoties Laucienes pagasta svētku galvenajai un noslēdzošajai dienai, bija grūti atrast kādu nostūri Laucienē, kurā nekas nenotiek, jo, staigājot pa Laucieni, katrā vietā notika kaut kāda aktivitāte vai pasākums. Skatītājiem pirmais durvis vēra dārzs ar lielāko dienliliju kolekciju Austrumeiropā. Apmeklētājiem bija iespēja par brīvu apskatīt dienliliju dārzu, kur ir apbrīnojama augu kolekcija, kā arī pieaugušajiem tika dota iespēja nodegustēt no Latvijas augļiem darinātus vīnus.
Svētku galvenā un apmeklētākā vieta bija Nurmuižas pils komplekss. Ar dažādām aktivitātēm, sporta spēlēm, izstādēm, gardu ēdienu un mūziku Nurmuižā pulcējās apmeklētāji no dažādiem Latvijas novadiem, lai baudītu piedāvātos labumus.
Izsalkušākajiem apmeklētājiem no 10.00 tika piedāvātas vēlās brokastis ar šova elementiem. Gardumus bija sagatavojis Latvijā izslavētais šefpavārs Juris Latišenko ar savu pavāru komandu. Lai ēšana būtu nedaudz interesantāka, vēlās brokastis notika džeza un bosa nova harmonijas grupas «Sonus trio» pavadījumā. Tāpat atvērts bija arī Nurmuižas restorāns, kur apmeklētāji varēja nobaudīt gardus ēdienus.
Blakus ezeram norisinājās sporta spēlēs. Aktīvos dalībniekus aicināja volejbola sacensības «Nurmuiža open 2020». Sacensībās piedalījās septiņas komandas gan no tuvākiem, gan tālākiem novadiem. Sportisko aktivitāšu cienītāji varēja arī izmēģināt lokšaušanu.
Pasakainajā Nurmuižas apkaimē mākslas cienītājiem norisinājās Virbu mākslas studijas plenērs «Nurmuižas ainavas». Svētkos tika padomāts arī par bērniem. Mazākajiem apmeklētājiem teltīs tika piedāvātas dažādas lielās koka spēles. Tāpat bērni varēja izbaudīt multiplikācijas filmas «Retro kino» Nurmuižas ēkā. Kino interesentiem bija iespēja redzēt Aivara Freimaņa dokumentālo filmu «Ābols upē».
Auto cienītājiem Nurmuižā bija unikāla iespēja redzēt Latvijas antīko automobiļu kluba starptautisko seno spēkratu salidojumu «Rīgas Retro 2020». Šajā salidojumā bija iespēja aplūkot vairāk nekā simts spēkratu. Visi auto piedalījās «Riga Retro Elegances» konkursā. Lai piedalītos konkursā, automobilis nedrīkstēja būt jaunāks par trīsdesmit gadiem, un auto īpašniekiem bija jāģērbjas sava auto laika stilā. «Rigas Retro» konkursā mašīnas varēja pieteikt piecām kategorijām — motocikli ražoti līdz 1944. gada 31. decembrim, motocikli ražoti līdz 1990. gada 31. decembrim, automašīnas ražotas līdz 1944. gada 31. decembrim, automašīnas ražotas līdz 1990. gada 31. decembrim un padomju ražojuma automašīnas līdz 1990. gada 31. decembrim.
Dienas izskaņā kultūras baudītāji Nurmes baznīcā varēja klausīties Henrija Pārsela darbus. Slēpjoties no nelielā lietus, mūzikas cienītāji varēja baudīt angļu komponista darbus soprāna Aijas Veismanes-Garkevičas un klavesīnistes Ievas Salietes izpildījumā.